banner851

banner955

Bağlantı Yolu'nun kaderi Belediye ve Karayolları'nın elinde

Dün Vali Bülent Kılınç ve Belediye Başkanı'nın gezdiği Bağlantı yolu konusunda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Üstünel bilgi verdi.

Gündem 09.04.2009, 15:02
192
Bağlantı Yolu'nun kaderi Belediye ve Karayolları'nın elinde

Yapımı konusundaki son çalışmaları yerinde incelemek için Düzce ile Yenikent arasındaki bağlantı yoluna dün Vali Bülent Kılınç ve Belediye Başkanı İsmail Bayram ile birlikte İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Üstünel de gitmişti. Üstünel, bugün de İl Genel Meclisi üyelerinin yolun son durumu ile ilgili soruya cevap vermek için dün yapılan incelemeleri anlattı. Yoldaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Üstünel, özellikle kamulaştırma sorunlarının yaşandığı bölgelerin alternatif yollarla trafik akışını sağlayacaklarını söyledi.

Üstünel ayrıca yerel seçimlerle birlikte köy statüsünde olan yerlerin mahalle statüsüne geçtiğini belirterek. “Bazı bölgelerdeki çalışmalar Belediye ve Karayolları'nın içinde olan bölgelerdir. Özellikle bağlantı yolunun üzerindeki altgeçit, üstgeçit, kavşak gibi yapıların yapılması için belediye meclisi ve karayollarının kararlar alması gerekiyor. Bu noktada bizim elimizden bir şey gelmiyor. Bu çalışmalar tamamen bu kurumların yapacağı işlerdir.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu