banner851

banner614

BAHÇELİ ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

banner619

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gece yarısı bildiri yayınlayan emekli amirallere sert tepki gösterdi.103 vesayetçi amiralin imzasının bulunduğu bu bildirinin önünün ve arkasının incelenmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli “bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

banner846
Gündem 04.04.2021, 13:01 04.04.2021, 15:29
2828
banner844

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, sosyal medya hesabından 103 amiralin yayımladığı bildiriye çok sert tepki gösteren Bahçeli “103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.

Türkiye Gazetesi

Yorumlar (6)
eks mhpli 4 ay önce
sen hiç konuşma.Akpnin arka bahçesi olmakdan başka ne işe yarıyosun..Senin yüzünden partiden nefret ettik..
Canan etekin 4 ay önce
Çok doğru böylelerinin bu devletten ne emeklilik nede maaş almamaları gerekiyor hatta türkiyedende defolup gitmeleri gerek
Düzceli.. 4 ay önce
Hem demokrasiden bajhsedeceksin.. Hem beğenmediğinde, hüküm kesip, maaşları kesilsin, rütbeleri alınsın vs diyeceksin..
Düzceli.. 4 ay önce
Emekli, yani sivil insanlar.. Kaldı ki montrö konusunu en iyi bilecek konumda amiralliğe kadar yükselmiş insanlar.. Yanlış gördükleri, montrö çıkışları konusunda fikir bildirmişler.. Ne var bunda..
Halk.. 4 ay önce
Bizde senin gitmeni istiyoruz..Defol git akp nin arka bajcesi..
nsm 4 ay önce
hayret? bu generalleri de kapatalim dememis mi?