banner851

banner614

BAHÇEŞEHİR İSMİ HALKA SORULACAK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Çamlıevler ve Demetevler mahalle sakinleri ile bir araya geldiği toplantıda, belediye olarak Kalıcı Konutlar yerine önerdikleri Bahçeşehir ismi konusunda halkın görüşünün alınacağını belirtti. Başıboş köpeklerle ilgili gelen şikayetler üzerine ise "Bu hayvanlarla beraber yaşamayı öğrenmemiz lazım. Mahallelerinizde gördüğünüz saldırgan karakterli sokak hayvanları varsa bize haber verin, rehabilite edelim." dedi.

banner846
Gündem 20.11.2019, 16:11 20.11.2019, 19:01
1378
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Muhtarlık İşleri Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen mahalle ziyaretlerinin ilk turunun sonuna yaklaşırken Kalıcı Konutlar Bölgesi Çamlıevler ve Demetevler mahalle sakinleri ile buluştu.


"Bahçeşehir bir öneri, sizlerle birlikte kararlaştıracağız"
Kalıcı Konutlar Bölgesinin depremi çağrıştıran isminin değiştirilmesi konusunda vatandaşların sorularını yanıtlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir isminin yeşili, doğası ve yerleşimi ile yüksek standartlara sahip olan Kalıcı Konutlara yakışacağını belirtti.Başkan Özlü, "Burası Düzce'nin en yaşanabilir bölgesi, planlı şehirleşmenin olduğu bir bölge. Düzce'ye göre daha yüksekte, havası temiz arkası orman pırıl pırıl bir yer.


Biz istiyoruz ki belediyenin yeni yönetimi olarak biz istiyoruz ki burası değerlensin, hak ettiği değeri bulsun. Bunun için düşünüyoruz; ne yapalım? Belediyemizin bazı birimlerini buraya taşıdık, ulaşım park bahçeler bir sürü birim burada artık. Bu yetmez, düşündük ki burada bir site yönetimi kursak acaba daha iyi hizmet sağlayabilir miyiz? Toplantı yaptık muhtarlarımızla. Bakın arkadaşlar Kalıcı Konutlar adı depremi çağrıştırıyor. Deprem anılarımız hep var, Allah bir daha göstermesin ama buraya güzel bir isim koysak buradaki algıyı değiştirebilir miyiz? Mesela Kalıcı Konutlar yerine Bahçeşehir desek, çünkü burada evler bahçeli yeşil içinde. İstanbul'a gidin Ankara'ya gidin standartları yüksek mahallelere verilen isimdir bu. Yakında bunu sizlere soracağız, ismi ne olsun diye. Arkadaşlar algı, olgu kadar önemlidir. Site yönetimi ve isim konusu üzerinde çalışıyoruz. Site yönetimine geçersek size hangi hizmetleri sunacağız bunu konuşalım, isim konusunu sizlerle paylaşalım. Sayın muhtarım anket ya da ne gerekiyorsa bunu yapalım.


"Kent Orman mahkeme sürecinde"


Kalıcı Konutlar'da bulunan Kent Orman'ın belediye sorumluluğu altına alınması için çalıştığını ifade eden Başkan Özlü Orman Bakanlığı ile devam eden mahkeme sürecini yakından takip edeceğini belirterek "orası yaklaşık 300 dönüm, müstecir ile Orman Bakanlığı arasında bir mahkeme var. O mahkeme sonuçlanmadığı için orayı biz alamadık ama alacağız. Benim Düzce'ye dört tane büyük park sözüm var; biri buradaki Kent Orman. Şu an müstecir ile Orman Bakanlığı arasında mahkeme devam ettiği için onun da dosya numarasını aldım, sürecin hızlandırılması için çalışacağım" ifadelerini kullandı.

Sokak hayvanları ile birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor


Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde şikayet konusu olan sokak hayvanları ile ilgili de konuşan Başkan Dr. Faruk Özlü, Hayvan Hakları Yasası ve rehabilitasyon merkezinden bahsederek, "Sokak hayvanları için yaptığımız çalışmaları sizlere aktarmak istiyorum. Bizim ekiplerimiz sokaklardan aldıkları hayvanları kısırlaştırıyor.


Bu operasyon sonrası 21 gün süre ile bizim rehabilitasyon merkezimizde gözetim altında tutuluyor. Sonra aldığımız yere bırakıyoruz, bakın hayvan saldırgan değilse ki kısırlaştırma işlemi ile saldırgan tavırlar azalıyor. Bu hayvanlarla beraber yaşamayı öğrenmemiz lazım. Bazı vatandaşlar "Biz bunları istemiyoruz" diyorlar, onların da yaşama hakkı var. Dolayısıyla kısırlaştıracağız, sağlık kontrollerini yapacağız, birlikte yaşayacağız. Mahallelerinizde gördüğünüz saldırgan karakterli sokak hayvanları varsa bize haber verin, rehabilite edelim" dedi.
Mahalle ziyareti vatandaşların Başkan Özlü beraberindeki heyete teşekkürlerini iletmesi ile sona erdi.
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (24)
Serdar 2 yıl önce
Bu ülke sizin sayenizle nelerle aynı yaşamaya alıştı. Bir gitmediniz, bir bitmediniz gitti. Ülkenin her yerini mehvettiniz. Sizi kim rehabilite edecek bu memlekette
tuco 2 yıl önce
hayvanları çok severiz ama büyük bir barınakta iyi bakılmaları gerekir sokaklar köşe başları her kuytuda 5-10 köpek var hayvanlar ne yapsın
oldu evimizde besleyelim 2 yıl önce
sokak hayvanlarına sahip çıkıp, halkı çoluk çocuğu köpeklerden korumak belediyenin işi. ne demek sokak hayvanlarıyla yaşamak zorundayız arkadaş???!!! kuduz, pireli, uyuz köpeklerle yaşayalım evlerimizde. ayıp ya. ne hale düştünüz farkında mısınız. yazıklar olsun Size
sema 2 yıl önce
Yalnız birşey daha var. Ne kadar çok başıboş köpek varsa o kadar çok dışkı var sokaklarda. İnsan sağlığı için hiç iyi bir durum değil bu. Lütfen bunu da yabana atmayın.
dzc 2 yıl önce
görüyorumki herkes sokak hayvanlarından dert yanıyor toplayın barınaklara koyun orda çok mu iyi bakıldıklarını zannediyorsunuz komik olmayın
VATANDAŞ 2 yıl önce
demekki kalıcı konutlardaki köpeklere yeteri kadar igi gösterilmiyor. beslenilmiyor. sevilmiyor. dışandıkları için onlar da sürü halinde dolaşıyor. siz onları sahiplenseniz her adanın bir köpeği olur. başka köpeği de oraya yaklaştırmaz. sizi korur kollar.
CAN.D 2 yıl önce
SAYIN BASKAN BEN NE SÖYLESEM BOS DÜZCEMIZE TURIST GELMEZ AVRUPADA YASIYORUM ANLATDIM DELIMIYIM DIYO E HAKLI BUNU SAYIN BASKANA SÖYLEMEK LAZIM ANTALYAYA ALANYAYA TURIST GELIYO BASI BOS KÖPEKLER YOK
yürekten teşekkürler 2 yıl önce
ilk kez bir belediye başkanını ayakta alkışlıyorum hayvanlar ile ilgili söylediği güzel sözler için, mümkün olsa Düzce halkına kocaman panolara yazdırmak isterdim dediklerini. çok teşekkür ederiz, inanılmaz kıymetli bir paylaşım yaptınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı