banner851

banner614

BAKAN DÖNÜŞÜME EL ATTI

Düzce Belediyesi'nin yaklaşık 4 yıldır gündemde olmasına karşılık startını veremediği Eski Sanayi Çarşısı alanına uygulanacak 2. Kentsel Dönüşüm Projesi'ne Bakan el attı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, projeye dahil edilmek istenen 18 Temmuz ve Nurettin Zafer statları ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile bir toplantı gerçekleştireceğini açıkladı. Bakan Özlü, anlaşma sağlanması halinde Düzce'ye büyük bir spor kompleksi yapılacağını söyledi.

banner619
Gündem 28.11.2016, 16:15 29.11.2016, 16:38
3811
BAKAN DÖNÜŞÜME EL ATTI

YİNE BAKAN ÖZLÜ DEVREYE GİRDİ

Düzce Belediyesi'nin 2 statı da içine katmak istemesine bağlı olarak ortaya çıkan bürokratik engeller nedeniyle hala somut çalışmaların başlayamadığı Eski Sanayi Çarşısı alanına uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü devreye girdi. Bakan Özlü, statlara karşılık gösterilecek alanda Düzce'ye büyük bir spor kompleksi yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile anlaşılmaya çalışıldığını söyledi.

STATLAR SÜRECİ TIKADI

İlk etapta sadece Eski Sanayi Çarşısı alanını kapsayacağı açıklanan ancak daha sonra Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in 18 Temmuz ve Nurettin Zafer statlarını da içine almak için girişimlerde bulunması ile tıkanan 2. Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki sürüncemeyi çözmek için konuya el atan Bakan Özlü, gelinen son duruma ilişkin bilgiler verdi.

"BAKANLIKLA ANLAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Düzce Belediyesi tarafından "Eski Sanayi Çarşısı" olarak adlandırılan Uzunmustafa ve ve Kültür mahallelerinin D-100 Karayolu'nun güney kısmında bulunan alanda uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Bakan Özlü, "Gençlik Spor Bakanlığı'nın büyük arazileri var. Bakanlıkla anlaşmaya çalışıyoruz. Biz istiyoruz ki Gençlik ve Spor Bakanlığı Düzce’ye büyük bir spor kompleksi kursun. O arazilerin yerine de biz kentsel dönüşüm gerçekleştirelim. Önümüzdeki günlerde Bakan Akif Çağatay Kılıç ile bir toplantı gerçekleştireceğiz. O toplantıda bir karar vereceğiz.” dedi.

ANLAŞMA SAĞLANIRSA TOP BAŞKAN KELEŞ'TE

Öte yandan Camikebir Mahallesi’nden sonra Düzce'de ikinci kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen eski sanayi çarşısında uygulanacak proje, yaklaşık 4 yıldır gündemde olmasına karşılık planlama aşamasından öteye gidemedi. Bölgeden kaldırılacak sanayi esnafının da artık neticelenmesini merakla beklediği proje için Bakan Özlü'nün Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdindeki sıkıntıyı çözmesinin ardından çalışmaların kısa sürede başlaması için top artık Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'te olacak.

banner844
Yorumlar (30)
sanayi esn 5 yıl önce
bakanım sanayi kentsel dönüşümü başkana bırakmayın yanarız zaten yollar belediyenın %60 kalanı işine baksın diyomuş
Hamza gultekin 5 yıl önce
Sayin bakanim.sancaklar mahallesi ve korpesler mahallesinede el atin.yollarimiz cok bozuk
Can . D 5 yıl önce
LAF LAF ICAT IS YOOKK HERSENE AYNISI NE SITAT YAPILIR NEDEN YENI AVM NEDEN ELETIRIK KABLOLARI YERIN ALTINA ALINIR NEDE YENI ELETIRIK TIRAFOLARI YAPILIR NEDE YENI AYNALI KÖYÜ YOLU YENI KALITELI ASVALT YAPILIR VE ORASI ELETIRIK KABLOLARI YERIN ALTINA ALINIR NEDE ORDA KANALISYOZYYON YAPILIR YOL BOYUNCA GÖL OLMASIN DIYE AYNALI KÖYÜ YOLUNDA
Can . D 5 yıl önce
DÜZCEMIZE 40 BIN KISILIK ÜSDÜ KAPANIR ACILIR MODERN SITAT YANINADA 10000 KISILIK COK AMACLI SIPOR SALONU VE YANINADA SÜPER 5 KATLI AVM BÜYÜK ÖYLE KIREM PARK GIBI DEYIL VE DÜZCE KASABA AKCAKOCA HENDEK SAKARYA ARASI TIRANVAY HATDI YAPILMASI LAZIM AYRICA YOLLAR DELIK DESIK OLMAMASI LAZIM ELETIRIK KABLOLARI YERIN ALTINA ALINMASI LAZIM KI ELETIRIK KESINTILERINE SON TIRAFOLAR COK ESKI COK HERGÜN ELETIRIK KESINTISI BUNA BI CÖZÜM ELETIRIK KABLOLARINI YERIN ALTINA TIRAFOLARI YENILEYIN
BAKANA 5 yıl önce
Sayın bakan, bu çalışma Düzce için çok çok önemli. Düzce spor tesisi bakımından Türkiye'nin en geri kalmış illerinden biridir. Sormanız yada istemeniz durumunda spor camiası bu konuda size objektif rapor sunabilir. GHSİM'nü kastetmiyorum. Ayrıca spor tesisi nedir nasıl yapılır, ihtiyaçlar nelerdir bunları belirleme de ve uygulamada spor bakanlığı sınıfta kalmış bir bakanlıktır.
Diğer ÖNEMLİ konu ise bu sürecin hiç bir kısmını Düzce belediyesine devretmeyin.
Keleş'e ve Düzce Belediyesine devredilen her konu suistimale, halkın aleyhine açık hale gelecektir.
ciguli 5 yıl önce
Kimsenin yeni bir stada hayır diğeceğini zannetmiyorum,lakin eski stadı kaldırmak çok büyük bir yanlıştır.Gidin bakın bakalım akşam ve sabah saatlerinde vatandaşlar nerede yürüyüş yapıyor? Şehir merkezinde güvenli olarak tek yürüyüş yapılan yer malesef 18 Temmuz Stadı.Başkan keleş orayıda rant uğruna yıkarsa nerede yürüyecek bu vatandaşlar? Eski sanayi sitesinin kalkması son derece doğru bir karar ona diyecek bir şey yok peki yerine ne yapılacak? Durun ben söyleyeyim başkan keleşin rant hesapları dahilinde konutlar yapılacak.Anlayacağınız Yeşil Düzce olacak beton Düzce. Eski sanayi sitesinin yerine Düzce'nin şanına yakışır bir Yeşil alanı bol bir park yapta görelim seni Keleş başkan bahse girelim yapamazsın bu dediğimi çünkü sen rant kralısın.
karacalı 5 yıl önce
aman aman ne fevai el atsın nede keleş bakanımız bize yeter.
sayın bakana bir projem v 5 yıl önce
düzcespora büyük bir stad yapılması lazım stadla birlikte büyük bir spor kompleksi içinde salon sporlarının yapıldıgı olimpiyat kompleksinin minyaturu bir spor kompleksi yapılalir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın