banner851

banner614

Bakan Eroğlu Düzce’ye geliyor

Düzce’nin çöp sorununu Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu çözecek. Mahkemenin red kararının ardından ayyuka çıkan çöp sorunu için önümüzdeki hafta Düzce’de geniş kapsamlı bir toplantı yapılacak.

banner619
Gündem 01.08.2009, 14:22
114
Bakan Eroğlu Düzce’ye geliyor

Sakarya 2. Bölge İdari Mahkemesi’nin aldığı karar ile yürütmesi durdurulan Katı Atık Düzenli Çöp Depolama Tesisi için bundan sonra nasıl bir yol izleneceğine önümüzdeki hafta karar verilecek. Çöp sorunu ile ilgili yaşanan sıkıntıların giderilmesi için Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu Düzce’ye gelerek konunun muhatapları ile bir toplantı gerçekleştirecek. Düzce’nin İSKİ su havzasında olması nedeniyle daha büyük bir önem kazanan çöp tesisi için belediyelerin izleyeceği yol, yapılacak olan toplantının ardından netlik kazanacak. Ağustos ayının ikinci haftası gerçekleştirilecek olan toplantıda Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Bakanlık temsilcileri, İSKİ yöneticileri ve Düzce’deki belediyelerin başkan ve ilgili birim müdürleri hazır bulunacak. Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Birliği Başkanı İsmail Bayram, yapılacak olan toplantıdan çok ümitli olduğunu belirterek konuya çözüm bulunacağına inandığını söyledi. Mahkemenin bilirkişi raporlarına dayanarak verdiği red kararının ardından daha önceden olduğu gibi belediyeler vahşi depolamaya devam ederken, çözüm için de alternatif alan tespitleri yapılmaya başlandığı da öğrenildi.
İSKİ’nin ise Düzce’de görev yapan 8 kişilik ekibinin denetimlerini sıklaştırdığı ve havza koruma bandı içerisindeki alanlarda tespit edilen yapılara ve çöp atılan bölgelere uyarı yazıları yazdıkları ve ilgili kurumları uyardıkları da belirtiliyor.

banner844
Yorumlar (0)