banner851

banner614

BAKAN KURUM: KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ

banner619

1999 yılında yaşanan 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinde afetin en acı yüzüyle karşılaşan Düzce için büyük önem taşıyan kentsel dönüşüm çalışmaları geçtiğimiz yıl hız kazandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aynı acıları tekrar yaşamamak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı kentsel dönüşüm seferberliğini kararlılıkla sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

banner846
Gündem 17.08.2020, 12:14 17.08.2020, 17:31
2228
BAKAN KURUM: KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ
banner844

Güvenli olmayan yapıların yıkılması için 31 Mayıs 2012 tarihinde yürürlüğe giren kamuoyuna kentsel dönüşüm olarak adlandırılan 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun, 1999 yılında iki büyük depremle yıkılan Düzce'nin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi açısında hayati önem taşıyor.

Olası afetlerde riskli binalar nedeniyle can kayıpları yaşanmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde uygulanan kentsel dönüşüm seferberliği, ilk yıllarında birçok hasarlı yapı ile ilgili devam eden mahkemeler nedeniyle Düzce'de adeta kaplumbağa hızında ilerlerken, özellikle geçtiğimiz yıl çalışmalar büyük ölçüde ivme kazandı.

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremde hayatını kaybedenlere rahmet dilerken, dönüşüm çalışmalarının önemine işaret etti.

Bakan Kurum, Twitter hesabından, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 21'inci yılı nedeniyle yaptığı paylaşımda, "Aynı acıları tekrar yaşamamak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı kentsel dönüşüm seferberliğini kararlılıkla sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Kurum, 17 Ağustos'ta Marmara'da meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri rahmetle andı, ailelerine başsağlığı temenni etti.

"81 ilimizde bu çalışmalarımızı kararlı bir şekilde yürüteceğiz"

Bakanı Kurum, ayrıca "Acil öncelikli dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konut var. 300 bini İstanbul'da olmak üzere, 5 yıl içinde bu konutların dönüşümünü sağlayacağız. 81 ilimizde bu çalışmalarımızı kararlı bir şekilde yürüteceğiz." vurgusu yaptı.

HABER: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
Citizen 11 ay önce
Mevcudu geçtik, yeni binalara 3 kattan fazlasına izin vermeyin yeter!
Emrah Apsuva 11 ay önce
Siz şakamı yapıyorsunuz iyice üç maymunu oynar duruma geldik Düzce'de neyi düzgün yaptılar hangi dönüşüm hangi seferberlik arkadaş dürüst olun dürüst ayıp ayıp
DZC81 11 ay önce
desenize düzcede bina kalmıyacak?tabii güç yeterse
BECERİKSİZ SİYASETÇİLER 11 ay önce
DÜZCE SİYASİLERİNİN ZAYIFLIĞI YÜZÜNDEN DÜZCEDE HİÇ BİR ŞEY İYİ GİTMİZ
20°
parçalı bulutlu