banner851

banner614

BAKAN ÖZLÜ, SON NOKTAYI KOYDU

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil fabrikası için 22 ilin şansının devam ettiğini ve CEO’sunun şuan belli olduğunu belirterek perşembe günü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CEO’yu açıklayacağını söyledi.

banner846
Gündem 30.05.2018, 11:22 30.05.2018, 17:09
1766
banner844

Kastamonu'da ziyaretlerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil fabrikası ile ilgili basında Filyos’un şansının yüksek olduğu yönünde çıkan bilgilerin doğru olmadığını belirterek, sözlerinin farklı lanse ettirildiğini ve 22 ilin şansının hala devam ettiğini kaydetti.

Yerli ve Milli Otomobil Fabrikasında kurulacak şirket ile ilgili atanması beklenen CEO ile ilgili de konuşan Bakan Özlü, özetle şöyle konuştu:

“CEO ile ilgili gelişmeler var. CEO şuan için belirlendi. İsmi benim değil Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması daha doğru olur. Sayın Cumhurbaşkanımız ismi açıklayacak. Perşembe akşamı Sayın Cumhurbaşkanımız bir televizyon kanlında vereceği röportajda bu konuları cevaplayacaklar”

Yerli otomobilin kurulacağı iller arasında Konya, Aliağa, İzmir, Kocaeli, Denizli, Eskişehir, Sivas, Elazığ, Bursa ve Erzurum gibi iller bulunurken bu illerin hangisinde kurulacağı ise merak edilen konular arasında bulunuyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (13)
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Bu ne be sanırsın ferrari üretmişler de piyasata sürüyolar ceo açıklancak yok olmadı sonra açıklancak bence yine olmicak erdoğanın seçim oltası
murat 3 yıl önce
ya bakanimbirakin araba işlerini. atı alan üskudari gecti. millet 100 yildir araba uretiyor. artik daha yeni teknolojiler uzerine odaklanin. hizli tren geliştirin. hava taşimaciliğı üzerine yogunlasın. ne biliyim, alternatif enerji uretin.
Hicret 3 yıl önce
Yerli derken beni bı gulme aldi
Yuri 3 yıl önce
Bu iş için en uygun yer, Türkiye nin Detroit i, otomobilin başkenti "Bursa" dır. Üretim, tedarikçi, hammadde, ulaşım, liman vb. tüm altyapı orada, kendimizi kandırmayalım.
eniştelerden biri olsun 3 yıl önce
para dışarıya gitmesin. öyle böyle değil sağlam maaşlı bir görev.
Yerli oto işi 3 yıl önce
Kaç yıldır ortada bir şey yok, yalan rüzgarına döndü resmen..
maket yapmıyoruz 3 yıl önce
Sevsinler böyle yerli otoyu, motor yabancı, yan sanayi yabancı, yabancı parca yabancı.Dışa bağımlılığa devam, nasıl yerli araba oluyor acaba?
maket yapmıyoruz 3 yıl önce
dünyada rekabet edebilecek araba yapıcaz.bugünden yarına olmaz.yeni teknolojiler var.çok yönlü düşünülen bir proje.ve bu oto çıkacak.ak partiye dua et.yoksa diğer partilere yaptırmazlar.şu yerli oto prazantbl değil diyenler.oku.öğren.
Ceo 3 yıl önce
Yiğit Bulut a yakışır. Jöleli.
m 3 yıl önce
Yiğit Bulut olsa bunlardan iyi olur )
Aydinpinarli 3 yıl önce
Cam filmi taktik soktuk bi daha taktik bu zararimiz nolacak. Bu CEO isi de yan yatmasi. Sakin bakanim. Cam filmi isini unutamiyoeum
berk 3 yıl önce
daha ceodamıyız a.k.
Yuri 3 yıl önce
Cam filmine baş kaldırdığınız kadar Türk parasının erimesine baş kaldırmadınız!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu