banner614

BAKAN ÖZLÜ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA

banner619

Gölyaka Şehidimizin cenaze merasiminin ardından Gölyaka’daki bulunan bir kahvehaneyi ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, burada yaptığı açıklamada, “Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur” dedi.

banner846
Gündem 28.06.2018, 13:29 29.06.2018, 17:12
4557
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Gölyaka Şehidimiz Jandarma Er Erdem Ay’ın cenazesine katılmasının ardından D-100 Karayolu Gölyaka Sapağı mevkiinde bulunan bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Özlü burada vatandaşlarla bir süre sohbet ederek onların sorunlarını dinledi.

Özlü’ye AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve AK Parti Milletvekili Adayı Numan Çabuk da eşlik etti.

“Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur”
Burada, seçimlerin ardından yapılan itiraz sürecini değerlendiren Özlü, şöyle konuştu:

“Yapılan bazı haberler var bunlar spekülasyondur. Şimdi oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların tekrar sayılmasından daha doğal bir şey olamaz. Oyların yeniden sayılması seçim üzerindeki şüpheleri kaldırır, seçim üzerindeki şaibeleri kaldırır. Tek tek sayıyoruz hakimler var. Kaybetsek de kazansak da çıkan sonuç milletin takdiridir. Dolayısıyla hakimlerin, savcıların nezaretinde oyların yeniden sayılması sağlık işaretidir. Asıl sayılmaması yanlış olur. Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur. Bu yüzden oylar tekrar sayılmalıdır. 4 bin 700 oyun geçersiz oyun olduğu bir seçimden bahsediyoruz. Oylar yeniden sayılmalıdır. Bu seçim üzerindeki şaibeyi ve spekülasyonu ortadan kaldırır. Hakim nezaretinde sayıyoruz. Bu oylar gizli sayılmıyor, açıktan sayılıyor. Bütün partilerin yetkilileri var. MHP’lisi var, AK Partilisi var, CHP’lisi var. Ne var bunda? Efendim işte, oylar sayılıyor, bakana tepki var, bakın yaptığınız her şeyde genel merkez seçim koordinasyon merkezi başkanımızla istişare ederek yapıyoruz. Düzce ne yapıyorsa genel merkezin bilgisi, onayı, talimatları sonucunda yapıyor. Bu oyların yeniden sayılmaması yanlış olurdu ve biz bir yanlışı düzeltiyoruz.

Seçim sonuçları resmi olarak 5 Temmuz’da açıklanacak. 5 Temmuz’da açıklansın ben her bir arkadaşı tek tek arayarak tebrik edeceğim. Her şey Düzce için. Düzce için beraber çalışacağız.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (36)
Ersin 3 yıl önce
Faruk bey size yanlış bilgi veriyorlar.
Dava adami 3 yıl önce
MHP de farklı illerde itirazda bulundu. Ona neden kimsenin sesi cikmiyo bütün soylemlere ramen adam lar bana ne o illerden diyolar çizgi film kahramanları gibi
Hakkı 3 yıl önce
Tüm Düzcenin hatta Türkiye'nin gururudur Faruk Özlü.Kötülük olsun diye bişey söylemez buna asla inanmam.Her Yerde oy sayımı yapılıyor,bundan soğal ne varki?Mhp 10 tane İl'de itiraz etti,onlara normal AK Parti edincemi anormal?
Fatma 3 yıl önce
Bakanımız seçmen iradesinin tam olarak sandığa yansımasını istiyor.Kimsenin hakkı yenmesin ,arada çok az bir fark var.Sanki başka bir prti aynı durumda itiraz etmeyecekti.Sonuna kadar devam
Mühendis 3 yıl önce
Siz oyları tekrar saydıracağınıza seçimi tekrarlatsanıza geçersiz hükmedip, bakalım Düzce sizin yaptıklarınıza ne karşılık verecek, bunu geçtim yerel seçimlerde başınıza ne gelecek
Akçakocalı 3 yıl önce
Halkın iradesini tam olarak tecelli etmesini istemek kadar doğal Ne olabilir.Bakan bey ,doğruların ortaya çıkmasını istemiş.Türkiye’nin her yerinde itirazlar var ,hukuk çerçevesinde dogru olan da budur.
Çilimli 3 yıl önce
Ercan niçin aday gösterilmedi?
Düzce Aşığı 3 yıl önce
Cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında paylaştığı Ve hayata geçen projelerininin tanıtımında hep beraber gururlandık ,çünkü bu projelerin %70 Düzceli birine yani Bakanımız Faruk Özlü’ye aitti.Seninle gurur duyuyoruz ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı