banner851

banner614

BAKAN SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DETAYLARINI ANLATTI

banner619

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

banner846
Gündem 06.10.2020, 12:09 06.10.2020, 16:30
1467
banner844

Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada, "Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşamaya geçmeye hazırız. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak." dedi.

Bakan Selçuk, İl hıfzıssıhha kurullarının koşullarını uygun görmediği köy okullarının yüz yüze eğitime devam edemeyeceğini bildirdi.

500 BİN TABLET BİLGİSAYAR DAĞITIM

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 500 bin tablet bilgisayar dağıtımına ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

"İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak."

"OKULLARIN İHTİYACINA GÖRE ESNEKLİK SAĞLANABİLİR"

Cumartesi günü de eğitim olabileceğini belirten Selçuk, "Bu tamamen okullarımızın ihtiyaçları ile ilgili bir konu. Okulların ihtiyacına göre esneklik sağlanabilir ancak bunun niye ihtiyaç olduğunun somutlaşması lazım." diye konuştu.

(AA)

Yorumlar (5)
Apsuva 11 ay önce
Bı işte yalan varsa o işten hayır gelmez bakan bey açıklamanız da hazırız dediniz okul müdürümüz bile şoktayız ne yapıcaz bilmiyorum diyor hiç okullardan vaka çıkmadı dediniz sadece Düzce'den 10 larva vaka çıktı bı ülkede herşey ekonomi değildir.Geleceğimiz dediğimiz çocukları tehliye atıyorsunuz .Umarim bu vebalin altında ezilmezsiniz .
Baba 11 ay önce
Eyyy Bakan okula gitmeyen ogretmene ek dersi kirtasiye parasi verecegine ogrencilere interneti bedava yapacakdin.Siz o gariban ogrencilerin hakkini nasıl ödeyeceksin.
Zengin Bakan 11 ay önce
Siz hak hukuk bilseydiniz interneti bedava yapatdiniz.olan var olmayan var.Obur tarafda bu ogrencilerin hesabini veremeyeceksiniz zengin bakan..
velii 11 ay önce
zengin öğrencilerden yana bu bakan.öbür tarafda zenginliğin sebebini birde hak sorulacak bakan bey..fakir çocuklar sınavlara 5 0 yenik başlayacak..
veliii 11 ay önce
Bakan olarak sınıfta kaldın.Senin tek dersin özel okullarda okuyan öğrenciler.Alt yapı olmadan internet olmadan 8.sınıflara eziyet ettin hakka girdin.özel okullarıda açmayacakdın.Okula gitmeyen öğretmene kırtasiye parası ek ders parası için uğraştın sadece.Okul mu var beyfendi.İstifa et.