banner851

banner614

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çarşamba gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 17 Mayıs'a kadar uygulanacak olan tam kapanma süreciyle birleştirilip birleştirilmeyeceği sorusuna yanıt verdi.

banner619
Gündem 07.05.2021, 10:53 08.05.2021, 16:36
4319
BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu 17 günlük tam kapanma döneminde temel kaideler oluşturarak kararları bunlara göre aldıklarını söyledi. Soylu, “Salgınla mücadele sürecinde 4 temel ilke belirledik. Bu 4 temel ilke: Kamu düzeni ve güvenliğinin devamı, üretim ve tedarik zincirinin aksamaması, sağlık sisteminin devamı ve temizlik-maske-mesafe üçlüsünün temini." diye konuştu.

"TAM KAPANMAYI UZATMA KONUSUNDA DEĞERLENDİRMEMİZ YOK"

Bakan Soylu, 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek olan tam kapanmanın Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle resmi tatil olan 19 Mayıs’a uzatılacağı iddialarıyla ilgili de konuştu.  

Konuyla ilgili alınan mevcut bir karar olmadığını aktaran Soylu, “Tam kapanmanın 19 Mayıs'a uzaması konusunda böyle bir değerlendirmemiz yok. Tabii bugün itibariyle yok. 'Bitirelim, bir daha bu işlerle karşılaşmayalım' anlayışındayız. Kapanma sonunda yapılacak kabinede adımlarımızı belirleyeceğiz.” sözleriyle önümüzdeki süreci işaret etti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (6)
Öz turk.. 5 ay önce
Eger ben Suleyman Soylutysam hesap sormazsam magmerdin diye bagiriuodun..Makam mevki icin yanasmalar gibi oldun..Bizde seni cok izledik tvlerde..cehennem büyük..
Halk. 5 ay önce
Dubya neresiyle gulecek acaba...
Trabzonlu 5 ay önce
Senden nefret ettiğimiz kadar kadar.birisinden daha nefret ediyoruz..öz drabzonlu..Dunyayaya rezil ettiniz bizi.ellerini arkaya baglamis..Milletin cebinden calanlara be diyecen..Tic.bak.ni hakkida damat hakkinda konusda gorelim..tirsarsin sen..
AHMET KURT 5 ay önce
Nasıl tam kapanma yaaâ...kim kimi kandıriyor anlamıyorum..benden hariç herkes dısarda.
Düzceli.. 5 ay önce
caddeıer ana baba günü bizim gibi üç beş kişiyi tıkayın içeri
İYİ 5 ay önce
SEN DRABZONDA SEVİLMİYON Kİ TÜRKİYEDE BİR İKİ TANE FAKE HARİÇ SENİ SEVİYOLAR.