banner851

banner955

BAKAN YARDIMCISI DÜZCE’DE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan, Gönül Elçileri Projesinin ikinci aşaması olan ‘Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor’ projesi kapsamında Düzce’ye geldi.

Gündem 26.06.2014, 13:01
233
BAKAN YARDIMCISI DÜZCE’DE

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan, Gönül Elçileri Projesinin ikinci aşaması olan ‘Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor’ projesi kapsamında Düzce’ye geldi. Sabah saatlerinde Bakan müşaviri Ayşe Keşir ile birlikte gelen Asan’ın AK Parti teşkilatı ile birlikte yaptığı kahvaltının ardından ilk adresi Kavakbıçkı köyü’nde bir yakınını ziyaret etmek oldu.

 

 

 

Aşan daha sonra projenin toplantısının yapılacağı Aydınpınar ilk ve ortaokula geldi. Okulun Konferans salonunda projeyi anlatırken Asan ve Keşir’e, vali Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su ve Ak Parti Kadın kolları başkanı Çiğdem Günal eşlik etti.
Asan, Konferans öncesi Muay Thai sporunun Düzce İl Temsilcisi İbrahim Keleş ve sporcularla sohbet etti.

 

 

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Aşkın Asan, uyuşturucu kullanımına yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak diğer bakanlıklarla koordineli çalıştıklarını belirtti.

 

 

Aşan, “Yakından takip ettiğimiz ve üzerinde durduğumuz bir konu. Daha çok aileleri bilinçlendirici çalışmalar yapılmakta. Ailelere büyük rol düşüyor. Milli eğitim ve sağlık bakanlığı olarak müfredatı güçlendirici çalışmalar yapılmakta. Ailelerin bilinçli olması önemli. Çocuklarda verilecek eğitimlerde aile yapımızda problemle mücadele edecek ülkelerden biri olacağız.” dedi.

 

 

Konferansta hedeflerinin büyük olduğunu ifade eden Bakan yardımcısı Aşkın Asan, kadınların kendi ayakları üzerinde durması gerektiği üzerine durdu. “Eğitim varsa iş de var “ diyen Asan, tüm kadınların eğitim düzeylerinin yükseltmesi gerektiğini dile getirdi ve ikinci bir şansı hak ettiğini söyledi.

 

Asan, Toplantıya katılan kadınlardan beklentilerini dinledi.


Asan, Aydınpınar Köyü’ndeki programının ardından Düzce Valiliğine doğru hareket etti. Vali Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret eden Asan, Vali Ali İhsan SU ile bir süre sohbet etti. Ardından Vali Su’nun hediye ettiği Ebru Tablosunu kabul etti. Ziyaretinde Asan’a Vali Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su da eşlik etti.

 

Asan, yoğun Düzce programı arasında Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i de ziyaret etti. Ziyarette Başkan Keleş’e eşi Gönül Keleş de eşlik etti.

 


Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç Dr. Aşkın Asan gerçekleştirdiği ziyarette toplumda eğitimin önemine dikkat çekerek, kadınların eğitim seviyesini yükseltmeye yönelik bir projeye imza atacaklarını da belirtti. “Eğitim güçlü bir anahtar” diyen Asan, kadının güçlü olmasıyla aile ve toplumun da güç kazanacağına dikkat çekti.

 

 


Keyifli geçen ziyaretin sonunda Aşkın Asan’a Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve eşi Gönül Keleş tarafından halk eğitim öğrencilerinin el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı bir kutu ve Düzce’nin yöresel ürünleriyle dolu bir sepet hediye edildi.

 


Ak Parti Teşkilatında ise çiçeklerle karşılanan Asan daha sonra parti binasına geçti. Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ziyaretten ötürü teşekkür etti ve 30 Mart yerel seçimlerinde Düzce teşkilatıın başarısını anlattı.


Aşkın Asan gerçekleştirdiği Düzce ziyaretinde Koçyazı Mahallesi’nde ve Sallar Mahallesi’nde Gönül Elçileri Projesiyle ilgili toplantılara katıldı.

 

Haber; S.KAŞKIR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız