banner851

banner614

BAKAN YILMAZ ELİ DOLU GELDİ!

banner619

Bir dizi programa katılmak üzere Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, müjde üstüne müjde verdi. Düzce'ye kazandırılması kararlaştırılan eğitim yatırımlarını tek tek sıralayan Bakan Yılmaz, "Düzce'nin eğitimle ilgili eksiği kalmayacak" derken, Akçakoca'dan gelen denizcilik lisesi talebinin yerine getirileceğini müjdeledi.

banner846
Gündem 18.11.2017, 16:52 18.11.2017, 18:07
1561
BAKAN YILMAZ ELİ DOLU GELDİ!
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'yle birlikte Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Düzce Valiliği'nde Vali Zülkif Dağlı, Milletvekilleri Fevai Arslan, Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile yaptığı görüşmelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Düzce'nin Her Talebi Yerine Getirilecek"
Eğitime yönelik Düzce'den gelen her talebin yerine getirileceğini kaydeden Bakan Yılmaz, Pazartesi günü itibariyle Düzce'ye ilave kaynağın gönderileceğini müjdeledi. Bakan Yılmaz ayrıca, yıl sonu itibariyle diğer illerin kullanmadığı ödeneklerin olması halinde, o ödeneklerle de öncelikli olarak Düzce'nin taleplerinin karşılanacağını aktardı.

Bakan Yılmaz, Yatırımları Tek Tek Sıraladı
Düzce'de eğitim alanında hiçbir eksiğin kalmayacağını kaydeden Bakan Yılmaz, görüşmeler neticesinde Düzce'ye kazandırılması kararlaştırılan eğitim yatırımlarını tek tek sıraladı.

Bakan Yılmaz şöyle devam etti: "İçerdeki görüşmelerimiz neticesinde Düzce'ye 136 yeni dersliğin yapılması, 11 adet yeni okul, 2 adet kız öğrenci pansiyon, 2 adet spor salonu, 2 adet halk eğitim merkezi ve Akçakoca ilçemizin talep ettiği denizcilik lisesini de yerine getirmek üzere biz mutabakata vardık."

"Düzce'nin Eğitimle İlgili Eksiği Kalmayacak"
Düzce'nin eğitimle ilgili değerlerinin Türkiye'nin önünde olduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz, "inşallah bunları da yerine getirirsek Düzce'nin eğitimle ilgili şikayet edebileceği ya da bu böyle olsa daha iyi olurdu diyebileceği bir husus da kalmayacaktır "ifadelerinde bulundu.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensuplarının NATO Tatbikatıyla ilgili sorusuna ise "müttefikliğe yakışmaz" yorumunda bulundu.

Haber: G. TEMEL

Yorumlar (5)
Muhtar 4 yıl önce
Yine yeniden CEK ,CAK, CUK ... bekliyoruz..SANDIĞI...
düzce 4 yıl önce
deprem gecelı tam on sekız yıl oldu hala prafabrık okullar var duzce egıtımde küme düştü egıtımde türkıye sıralamasında sonlarda sayın bakanın cok bakan gelıyor fakat verılen sözler sözde kalıyor belkı bu son olur
Baki Çelik 4 yıl önce
Çok bol keseden sallamislar.iki yıl içinde seçim var.secimden önce olmayacağı kesin.O seçimde de alacağını alirsalarsa kimse okul beklemesin.Bunlar tüm liseleri imam-hatip yaparlar
yığılcalı 4 yıl önce
tv ler karşısında herşey güzel.Gerçekte ise ,okullarda 2 yıllık üniversite mezunları öğretmen yokluğundan derslerde.Düzce m.eğ.mdlüğü açıklayabilseye kaç vekil öğretmen olduğunu.laf laf.
Düzce'ye yatırım gelm 4 yıl önce
Siyasiler düzce öğretmen evi kampüs okullar ne olacak bakanımız var Düzce'ye yatırım gelmiyor