banner851

banner614

BAKAN’DAN İYİ HABER GELDİ

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle Düzce’de işsiz kalan veya kalma tehlikesi yaşayan vatandaşlara iyi haber Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. Albayrak, "İşini, gelirini kaybeden vatandaşlarımızın sorunlarını ivedilikle çözmek için var gücümüzle uğraşacağız." dedi.

banner846
Gündem 01.04.2020, 16:28
4506
BAKAN’DAN İYİ HABER GELDİ
banner844

Tüm dünyayı tehdit eden ve Türkiye’de de giderek yayılan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik yönden sıkıntılı bir süreçten geçilirken, Düzce’de birçok vatandaş ayakta durmakta zorlanan işletmeler nedeniyle işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Genel ve büyük bir sorun haline dönüşen bu konuda iç rahatlatan açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Albayrak, "Sağlam finans sektörümüz, kapsayıcı sosyal güvenlik sistemimiz ve güçlü sağlık altyapımızla dünyadaki pek çok ülkeden daha iyi durumdayız." ifadelerini kullandı.

Albayrak, firmalara seslenerek, "İşçi çıkarmak ya da ücretsiz izin yerine 'Kısa Çalışma Ödeneği'ne başvursun, vatandaşımız maaş almaya devam etsinler. İşini, gelirini kaybeden vatandaşlarımızın sorunlarını ivedilikle çözmek için var gücümüzle uğraşacağız " dedi.

Yorumlar (4)
YAVUZ 0881 1 yıl önce
Yalan yalan yalan ALLAH belanızı verecek bu milletin kanını iliğini kuruttunuz hala dalga geçiyorsunuz ALLAH bunun hesabını sorar insanın karakterinde olur utanma ama nerde
Salım Aydın 1 yıl önce
Laf salatası değil çözüm üretin. Işsiz kaldık. Bir lira para yok. Ödenecek taksitler kira ve faturaları kim ödeyecek. Ekmek almaya para yok para. Hazirana kadar kim ekmek verecek.
Vatandaş 1 yıl önce
İlk önce çalışanlarına ücretli izin versin daha sonra Milli Dayanışma Seferberliği’ne katkıda bulunsun...
Sercan 1 yıl önce
Biraksinlar bu seneryoyu 10gundur esnafa neverdiler ayip milletle dalga gecmeyi birakin