banner851

banner614

BAKANI KIZDIRAN SÖYLEM

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Anayasa Değişikliği Referandumu için “Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var, dünyanın güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı var.” diyerek Düzceliler’den destek istedi. Muhalefetin Anayasa Değişikliği ile eyalet sisteminin önünün açılacağı söylemine tepki gösteren Bakan Özlü, “Saçma sapan bir değerlendirme. Bunlar seçim öncesinde ortaya atılan balonlardır. Maalesef Türkiye’de muhalefet tembel ve Düzce’de de çay, çorba parasıyla muhalefet yapıyorlar. Çok yazık.” dedi.

banner846
Gündem 14.04.2017, 13:17 15.04.2017, 14:58
2650
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, halkoylamasına 2 gün kala Düzce’den destek istemeye ve vatandaşları ikna etme turlarına devam ediyor. Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde zamanının büyük bir çoğunluğunu Düzce’ye ayıran Özlü’nün haftalardır vatandaşlara neden “evet” demeleri konusunda yaptığı konuşmalara bağlı olarak sesinde kısıklık meydana geldiği fark edildi.

Güne, Boğaziçi Belediyesi’ni ziyaret ederek başlayan Bakan Özlü, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve beraberindeki partililerle birlikte burada Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile bir araya geldi. Özlü, burada yaptığı açıklamasında Düzcespor’un saat 15:00’da 18 Temmuz Stadı’nda Yeşil Bursaspor ile oynayacağı maça da katılım sağlayacağını belirtti.

Ardından referandum ziyaretlerine Çilimli ile devam eden Bakan Özlü, Çilimli İlçe Halk Kütüphanesi’nde muhtarlarla kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

“Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var; destek olun”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü burada yaptığı açıklamasında ise, Düzce’nin bu referandumda birinci olma potansiyelinin olduğunu ve Düzce’yi Türkiye’nin gündemine taşımak istediklerini kaydetti. Bakan Özlü ayrıca Düzce’nin kararını verdiğini söyleyerek referanduma son iki gün kala kararını vermeyenlerin de Başkanlık Sistemi’nin referandumdan geçmesine destek olmalarını istedi.

Özlü, “Irak’ın, Suriye’nin ve bölgenin de ihtiyacı olan güçlü Türkiye’ye ulaşmak için son iki gün kar kararsız arkadaşlarımıza telkinde bulunmanızı ve onların da evet demelerini istiyorum. Biz inat etmiyoruz. Bizim inadımız yoktur. AK Parti inat etmez, inandığını yapar. AK Parti Türkiye’de milleti devletle buluşturan bütünleştiren bir siyasi harekettir. AK Parti’ye Türkiye’nin ihtiyacı var; büyük ve güçlü Türkiye’ye dünyanın ihtiyacı var. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtelif konuşmalarında dediler ki; “Dünya beşten büyüktür.” Bu gerçekten yüzyıla damgasını vuracak tarihi bir sözdür. Gerçekten dünya beşten büyüktür. Bunu herkes söyleyemez. Bunu söyleyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğiyle, dünya liderlerine yanlışlarını söyleyen tek liderdir.” dedi.

“Çay, çorba parasıyla muhalefet yapıyorlar”
Özlü, Ana Muhalefet Partisi’nin 18 maddelik anayasa değişikliğinin referandumdan geçmesi halinde eyalet sisteminin önünün açılacağı söylemi üzerine de bir açıklama yaptı.

Özlü, “Çok saçma sapan bir değerlendirme. Üniter devlet yapısı Cumhuriyet’in değerlerindendir. Anayasanın başlangıç maddelerinde de devletin yapısı tarif edilmiştir. Böyle bir şey deli saçması. Böyle bir şey olamaz. Bu referanduma 3 gün kala muhalefetin, kafaları bulandırma, kafaları karıştırma söylemi. Geçen de kontrollü darbe söylemlerinde bulundular. Bunlar aslı astarı olmayan şeylerdir. Bunlar seçim öncesinde ortaya atılan balonlardır. Türkiye’de muhalefetin sesi çok çıkıyor ama muhalefetin fikirleri çıkmıyor. Biz sesleri değil fikirleri yükselten bir muhalefet istiyoruz ki bir şey varsa biz de istifade edelim. Maalesef Türkiye’de muhalefet tembel ve Düzce’de de çay, çorba parasıyla muhalefet yapıyorlar. Çok yazık. Üniter devlet yapısı Cumhuriyet’in temel değerlerindendir. Saçma sapan bir söylemdir inanmayın.” diye konuştu.


Çilimli İlçe ziyaretinin ardından Özlü, Kültür Mahallesi’nde bulunan ZD Çikolata Dükkanı’nın açılış kurdelesini kesti. Ardından Düzcespor’un Yeşil Bursaspor ile saat 15:00’da 18 Temmuz Stadı’nda oynadığı maçı izledi. İlk yarının ardından futbolcular ve taraftarla vedalaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü AK Parti Teşkilat Başkanı Başkanı Okan Acar’a ait olan ve Yeni Bağlantı Yolu üzerinde bulunan Olgun Piliç’in açılışını gerçekleştirdi.
 

Yorumlar (19)
Vatandaş 4 yıl önce
Ak partiye değil dürüst güvenilir hakkaniyetli insaflı yöneticilere ihtiyaç var sayın bakan. Farz edin ki chp nin veya bir başka partinin adı "ak" olmuş olsa idi yine aynısını söyleyebilir miydiniz. Önemli olan kimin yönettigidir
Adige 4 yıl önce
Bırakın chp yle uğraşıp gündemi meşgul etmeyi 18 maddeyi anlatarak evet isteyin milletten ama şuda var konuştukça battığınızı kendinizde bildiğiniz için Kemal aşağı Kemal yukarı başka konu yok.
Adige 4 yıl önce
Bırakın bu işleri ya dün cb danışmanı çıktı eyalet sistemi dedi milletin kulağını alıştırma çabasındasınız baktınız tepkiler fazla oldu hemen geri vites bugün birşey dersiniz tutarsa tamam tutmazsa öyle demedik dersiniz.
Garip 4 yıl önce
Oyumu hayir vericektim fakat iceride ne kadar cakma akpartili olsada ayyildiz bayragim icin evet
recko 4 yıl önce
sy bakanım son iki gün diyorsunuz çalışın ikna edin kolu komşuyu diyorsunuz ben evetçiyim. sizde biraz bizim için çalışsanız şu fındık fiyatları konusunda.
Aa 4 yıl önce
Çayı dağıtan akpartiistanbul'dur. Keşke fındık da dağıtsalardı...
nsm 4 yıl önce
madem sacma-sapan da 123. madde niye bu pakete girdi? bana bunu acikla, evet verecegim..yoksa siz o paketteki maddeler "hicbir zaman kullanilmayacagi" icin mi oraya ilistirildiniz? bizi salak yerine koymaniz, paketten daha fazla üzüyor.
EVET, Çok komiksin 4 yıl önce
nsm seninde ne dediğin belli değil. Yok hayır yok evet. Sen oy kullanma. Otur oturduğun yerde. Kendi düşüncelerin sana kalsın.
Satenay 4 yıl önce
Bakan doğru söylüyor. Muhalefet asgari ücretlinin yanında yer alıyor. İktidar gibi tirilyonluk müteahhitlerin yanında değil.. Biz onun için zengin iktidar istemiyoruz. Hayır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın