banner851

banner955

BAKANLIK YETKİLİLERİ O KÖYDE

Yığılca’nın Kırık Köyü’nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 6 kişide hanta virüsüne rastlanılmasının ardından hastalık Sağlık Bakanlığınca yakından kontrol edilmeye başlandı.

Gündem 26.04.2017, 17:35 28.04.2017, 10:42
3839
BAKANLIK YETKİLİLERİ O KÖYDE

Yığılca’nın Kırık Köyü’nde 6 kişinin de aynı şikayetlerden rahatsızlanıp hastaneye kaldırılması ve bir kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma Sağlık Bakanlığınca devam ediyor.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada Kırık Köyü’nde hanta virüsüne bağlı hastalık ile mücadelenin Sağlık Bakanlığınca yakından kontrol edilmeye başlandığı bildirildi.

Müdürlük yaptığı açıklamada, “Hanta Virüsünün etkilerinin araştırılması amacıyla Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Erken Uyarı ve Saha Epidemiyolojisi Daire Başkanlığında görevli olan Uzman Selda Şahan, Dr. Hamdiye Yılmaz Nemli, Zoonotik ve Vektörel Hastalıklar Daire Başkanlığında görevli Veteriner Hekim Ahmet Safran konuyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelmişlerdir. İlk olarak İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa Özyörük’ü makamında ziyaret ederek bilgiler alan ekip; akabinde İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileriyle olayın görüldüğü yerlerde incelemelerde bulunmuşlardır” ifadeleri kullanıldı.

banner844
Yorumlar (9)
neslihan 6 yıl önce
Bulaşıcı mı çocuklarda kusma ishal salgını var kimse açıklama yapmıyor hastaneye gidip serum yemeden gelinmior kırık köyünden insanlar ayrılıp şehir dışına gidiyor bulaşıcı mı açıklama yapın lütfen
Yigilcali deil 6 yıl önce
Amerikanin da işi gücü yok.gelip yigilcaya virüsü saldı...
Gumuşhaneli şahin 6 yıl önce
Buda akillarda soru isareti birakiyor. Bu virusun ilaci abd de olduguna gore abd bu viruslu fareleri ulkemizemi sokuyor tipki TURKIYE tarimina zarar veren amerikan kelebegi gibi.
GERCEKTEN DUSUNDURUCU..!
Gumuşhaneli şahin 6 yıl önce
Hantavirüs'un taşıyıcısı pamuk faresi adı verilen Sigmodon hispidusdur. Bu farenin anavatanı Güney, Orta ve Kuzey Amerika'dır ve Türkiye'de görülmez.
Gumuşhaneli şahin 6 yıl önce
Belirtileri.Ani başlayan ateş, titreme, baş ağrısı, kas ağrısı, eklem ağrısı, bulantı, kusma ve ishal, böbreklerin görevlerini yerine getirememesi sonucu az veya hiç idrar yapamamadır.
Gumuşhaneli şahin 6 yıl önce
Hantavirüs genel olarak çok yaygın olmayan bir virüstür. En çok görüldüğü yerler Güney ve Kuzey Amerika'dır. Ayrıca Çin, Kore, Rusya'da da rastlanmaktadır. Dünyada en sık görüldüğü yerler Arjantin, Şili, Brezilya, ABD, Kanada ve Panama'dır.
Gumuşhaneli şahin 6 yıl önce
1975 yilinda biyolojik savas programindan cikarilmistir.
Gumuşhaneli şahin 6 yıl önce
Biyolojik silah olarak Hantavirus:
Kore kanamalı ateşi (Hantavirüs) ABD tarafından muhtemel bir biyolojik savaş aracı olarak araştırılan bir düzine hastalık yapıcı arasından, üç kanamalı ateşten birisidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız