banner851

banner614

BAKANLIKTAN İSTEDİ

Türkiye Genelinde kentsel dönüşüm için düğmeye basılmasının ardından ilgili kanun hakkında kurumların bilgilendirilmesi amacıyla Düzce’de de toplantı düzenlendi. Bugün yapılan toplantıda konuşan Vali Adnan Yılmaz, bu kanuna ihtiyacı olan kentlerden birinin Düzce olduğunu vurgulayarak bakanlık yetkililerine seslendi ve “ Düzce’ye bir el atın” dedi.

banner619
Gündem 19.10.2012, 14:51
146
BAKANLIKTAN İSTEDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Pelemir Otel'de "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Vali Adnan Yılmaz, Belediye Başkanı İsmail Bayram, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Oral, Belediye, müteahhit, mühendis odaları ve şehir plancıları temsilcileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Vali Adnan Yılmaz “Kentsel dönüşüm sadece binaları yenilemek değil, aynı zamanda sosyal dönüşüm de anahtarıdır.”diyerek yasasının önemini vurguladı ve il olarak her şeyi yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Düzce’ye El Atın

“Bizler ülke genelinde afetlerden dolayı bugüne kadar çok önemli dersler çıkarttık.”diyen Yılmaz,” 

Yorumlar (0)