banner851

banner614

BAKANLIKTAN 'TERCİH' DEĞİL 'ZORUNLULUK' VURGUSU

İçişleri Bakanlığı, Düzce Valiliği’ne yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi. Genelgede, yılbaşı partilerinin yapılmamasının "tercih" değil "zorunluluk" olduğu belirtildi.

banner619
Gündem 27.12.2020, 16:42
3661
BAKANLIKTAN 'TERCİH' DEĞİL 'ZORUNLULUK' VURGUSU

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi.

Genelgede, kontrolsüz şekilde bir araya gelinmesine neden olacak yılbaşı partilerinin yapılmamasının "tercih" değil "zorunluluk" olduğu belirtildi.

Genelgeye göre konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler dahil hiçbir mekanda yılbaşı partisi/kutlama yapılmasına izin verilmeyecek.

Yılbaşında uygulanacak kısıtlamalar ve illerdeki Kovid-19 tedbirleri, İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi'nden 24 saat takip edilecek.

Kovid-19'la mücadeleye ilişkin sosyal medyaya yansıyabilecek her türlü aykırılık, siber suçlarla mücadele ve istihbarat birimlerince takip edilecek.

Kısıtlamalar süresince engelliler, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların temel ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Gruplarınca karşılanacak. (AA)

banner844
Yorumlar (2)
harun 10 ay önce
Bosverdik biz desenize neyin yasagi bu k. konutlarda herkes cocuklar disarida arada kimi dolaniyo kimi oturuyo kimsenin baktigi yok ceza kesilenler sormaz mi hak mi bu diye
Mandalina Yemem de Yasak 10 ay önce
Bu nedir arkadaş, evin içine kadar girip yasaklar koymak, ne demek villalarda parti yasak! Oldu olacak tobalayı, mandalinayo sa yasaklayın. Bu iş virüsle mücadeleden çıktı, hayata müdahele halğni aldı.