banner851

banner955

BAKIN NE YAPACAKLAR?

Beyköy’de faaliyet gösteren cemaat okulunun kapısına 30 günlüğüne kilit vuran Beyköy belediyesinin ardından Akçakoca’da da belediye meclisi cemaat dershanesinin yerini yurt amaçlı bakanlığa kiralama kararı aldı.

Gündem 08.08.2014, 17:05
206
BAKIN NE YAPACAKLAR?

Fethullah Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen okul ve dershanelerin faaliyetlerini sona erdirmeye yönelik girişimler sürüyor…


Beyköy’de bir kampüs içerisinde bulunan 4 ayrı okula imarda aykırılık gerekçesi ile Beyköy Belediyesi tarafından mühür vurulmasının ardından bir darbede Akçakoca’dan geldi. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, son belediye meclisinde Yalı mahallesi Bahadır Yalçın Caddesi üzerinde bulunan ve belediyeye ait binada hizmet veren cemaat dershanesinin yerinin gençlik ve Spor Bakanlığına yurt yapımı için tahsis edilmesine karar verdi.


Konuya ilişkin Akçakoca’da yerel gazetelere açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Binada faaliyet gösteren dershanenin faaliyetine son vereceklerini, binayı Bakanlığa yurt yapımı için 15 yıllığına kiralayacaklarını açıkladı. Yemenici, böylece Akçakoca’da barınma sorununda büyük rahatlama sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (0)