banner851

banner614

BARO BAŞKANLARINDAN BİLDİRGE!

banner619

Düzce Barosu’nun 6 ay için dönem sözcüsü seçildiği 11. Karadeniz Bölgesi Baro Başkanları Toplantısında yayınlanan sonuç bildirgesinde, OHAL sürecindeki uygulamaların siyasal muhalifleri içerdiğini ve antidemokratik izler bırakan rejimleri çağrıştırdığı ifade edildi.

banner846
Gündem 24.10.2017, 16:41 24.10.2017, 17:54
775
banner844

11. Karadeniz Bölgesi Baro Başkanları Toplantısı 21 Ekim Cumartesi günü Sinop Barosu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Düzce Baro Başkanı Avukat Azade Ay’ın da yer aldığı toplantıya, bölge baro başkanları katılarak mesleki sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Yapılan toplantıda önümüzdeki 6 ay için Düzce Barosu dönem sözcüsü seçildi. 11. Karadeniz Bölgesi Baro Başkanları Toplantısında yayınlanan sonuç bildirgesinde, 15 Temmuz 2016 tarihinde başlayan kalkışma ile ilgili yargı sürecine değinildi.

Bildirgede, OHAL ile ilgisi bulunmayan ve OHAL amacını aşar biçimde siyasal muhalifleri içeren uygulamaların sürdürüldüğü belirtilerek, ülke tarihinde demokrasi tarihinde derin yaralar açarak antidemokratik izler bırakan rejimleri çağrıştırdığı belirtildi.

‘Yargıda hakim ve savcı açığı ortaya çıktı’
Yargıda büyük hakim ve savcı açığının ortaya çıktığı bu açığın kapatılması için izlenen yöntemin cılız kalındığı kaydedilerek söz konusu durumun yargının yükünü artırdığı ve çözümsüzlüğe neden olduğu vurgulandı.

‘Toplumsal barışa da olumlu katkı sağlamayacaktır’
Nüfus Yasası'nda yapılan değişiklikle nikah kıyacak kamu görevlilerinin kapsamının genişletilmesinin ülkenin öncelikli meselelerinden olmadığı aktarılarak “hassas dengeler üzerine kurulu toplumsal barışa da olumlu katkı sağlamayacaktır. Bu konuda baroların ve ilgili diğer kuruluşların görüşlerinin alınarak konsensüs sağlandıktan sonra düzenlemelerin yapılması demokratik hukuk devletinin bir gereğidir.” denildi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (8)
üzerlerine vazife değil 4 yıl önce
Alakasız gerçek dışı açıklamalar. Baro mu siyasi parti mi belli değil. Bıktık bu oda ve baroların muhalif siyasi parti organı gibi çalışmasından. O kadar rahatsızsanız parti kurun öyle açıklama yapın.
nsm 4 yıl önce
"...antidemokratik izler bırakan rejimleri çağrıştıriyor" ifadesi yanlis. o rejimler en azindan sadece antidemokrat. bizdeki ise tek kisinin rejimi. ikinci birisi yok onun yaninda. yani kabile bile degil. ak arkadaslar övünebilirler.
REİS 4 yıl önce
ARKADAŞ SİZ ASIL NEYDEN RAHATSIZSINIZ ONU SÖYLEYİN BİZ BİLİYORUZ SİZİ GİDİ SİZİ İMAM HATİP RAHATSIZLARI BAŞÖRTÜSÜNDEN RAHATSIZNIZ AMMA DİYEMİYORSUNUZ FIRSAT BULURSANIZ SİZ VAR YA 28 ŞUBAT ÇOK DAHA BEKLERSİZNİZ
Serdar Gürler 4 yıl önce
Kafanızın içindeki bu örümcek ağlarıyla memleketi ne hale getirdiğiniz belli sizin gibi Cumhuriyet Atatürk düşmanları yolsuzlukların hırsızlığın baş mimarları din kisvesi altında sizden herşey beklenir doymadınız utanmaz insanlar..
Chief 4 yıl önce
Ohal'e karşı çıktıysanız hepiniz fetöcüsünüz, tez meslekten ihraç edilip zindana atılsınlar....
Serdar Gürler 4 yıl önce
Parcel parcel bu vatanı satarken aklın neredeydi şimdimi aklına geliyor yazıklar olsun birde yüzünüz varmış gibi hala kimi savunuyorsunuz arlanmazlar..
Serdar Gürler 4 yıl önce
Kimin ne kadar fetöcü olduğu meydanda hangine yasal soruşturma açılacak acaba sırada kimler var ipliğiniz pazara döküldü artık son yaklaşıldı cayır cayır yanacaksınız hepiniz bakalım bunların hesabını verebilecekmisiniz..
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
YANLIŞ ORGANLARLA OKUMAYALIM...
OHAL'E KARŞI ÇIKMIYORLAR; OHAL'İ BAHANE EDİP MUHALİFLERİ SUSTURUYOR VE İLGİSİZ KONULARDA TBMM'DE ÇIKARAMAYACAKLARI KANUNLAR İÇİN KHK YAYINLIYORLAR DİYOR.