banner614

BAŞ: BU AYLARI FIRSAT BİLELİM

banner619

Recep, Şaban ve Ramazan ayından oluşan mübarek üç aylar, 25 Şubat Salı günü başlıyor. Feyizli ve bereketli maneviyat mevsimini bir defa daha idrak edeceğimiz bu mübarek günler dolayısıyla Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş bir mesaj yayımladı.

banner846
Gündem 24.02.2020, 11:19 24.02.2020, 14:55
1037
BAŞ: BU AYLARI FIRSAT BİLELİM
banner844

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek üç aylar başlıyor. Recep ayının birinci günü olan yarın (25 Şubat) üç aylara giriyoruz. Gönülleri aydınlatan ve huzur veren Recep, Şaban ve Ramazan ayından oluşan mübarek üç aylar ile Regaib Kandili nedeniyle Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"Yüce Allah'ın insanlara rahmetini, bağışlamasını çokça ihsan ettiği, her yıl manevi bir arınma mevsimi olarak bizlere gelen mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşayacağız. Önümüzdeki 25 Şubat 2020 Salı günü üç ayların ilki Recep ayına girmiş, 27 Şubat 2020 Perşembe gününü Cuma'ya bağlayan gece de Regaib Kandili'ni idrak etmiş olacağız.

Müminler için bütün günler ve aylar, Allah'ı hoşnut etmek ve rızasını kazanmak amacıyla ve kulluk bilinciyle geçirilir. Bununla birlikte üç aylar olarak bilinen kutlu zaman dilimi, manevi coşkuyu daha yoğun yaşayacağımız, günahlarla sarsılan ruh dünyamızı ve kalbimizi yeniden imar edeceğimiz, nefis muhasebesi yapacağımız, rahmet, mağfiret ve arınma mevsimidir.

Arzu, istek, emel, anlamlarına gelen Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir. Zamanın ve mekânın hakkımızda şahitlik yapacağı adalet ve hesap günü geldiğinde hesabını verebileceğimiz bir maziye imza atmak, bizden sonraki nesillere hayırla yâd edileceğimiz iyi bir gelecek ve yaşanabilir güzel bir dünya bırakmak için muhasebe vaktidir.

Bu ayları fırsat bilelim. Böyle bir fırsat bir daha elimize ya geçer ya geçmez. Gelin hep birlikte gücümüz yettiğince kötülükleri bertaraf edelim. Günahlarımıza tövbe edelim. İsyanlarımızdan vazgeçelim. Her türlü ırkçılığın ve ayrımcılığın önüne geçelim. Affedici olalım, affetmeyi öğretelim, tevazu gösterelim, birbirimize sahip çıkalım ve iyiliği yeryüzüne egemen kılalım. Yetimlerin başını daha fazla okşayalım, muhtaçların yardımına ve hizmetine koşalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Düzce’li kardeşlerimin  Üç Aylarını ve Regâib Kandilini tebrik eder; üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, onların hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını, bu mübarek gün, gece ve aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Rabbimden niyaz ederim."

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur