banner851

banner955

BAŞ DÖNDÜREN GELİŞMELER BU HABERDE…

Düzce’de gelen yüklü cezalar nedeniyle araç sürücülerini canından bezdiren EDS’lerin kaldırılması için düğmeye basıldı.

Gündem 12.03.2021, 10:44 12.03.2021, 10:46
2198
BAŞ DÖNDÜREN GELİŞMELER BU HABERDE…

Düzce’de 3 yıl önce faaliyete geçen Elektronik Denetleme Sİstemi (EDS) hakkında araç sürücülerinin şikayetleri giderek artıyor. Düzce merkezinde EDS üzerinden ayda 15 bin civarında sürücüye ceza yazılıyor.

Bu durum, araç sahiplerinin ve sürücülerinin tepkilerine yol açarken, AK Parti il yönetimi, belediye, emniyet ve odalar EDS’lerin kaldırılması için harekete geçti. EDS’lerin kaldırılması için İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle temasta bulunan Düzce heyeti, toplumun her kesiminin özellikle salgın döneminde zor günler yaşadığına ve cezaların daha da bel büktüğüne dikkat çekti.

Yapılan görüşmeler neticesinde Ankara’dan gelecek teknik bir ekip, Düzce’deki sistemi inceleyecek ve bir rapor hazırlayacak.

EDS’lerin kaldırılması konusunda ilk resmi görüşme ise geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, AK Parti İl Başkan Vekili Ersin Gökçe, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz bir araya gelerek, konuyu detaylı şekilde ele aldı.

Yapılan görüşmede, EDS’lerin kaldırılması konusunda mutabakat oluştu. EDS’lerin tümüyle ya da belli noktalardan kaldırılması için ön rapor hazırlanacak. Yasal mevzuat konusundaki sözleşme ve diğer unsurlar üzerinde çalışma yapılacak. Düzce’deki EDS’lerin akibeti önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Yorumlar (10)
Ahmet duman 2 yıl önce
Kardeşim ben şahsen Erdoğan a her konuda destek verirken yerel olarak akp ye hiç bir sekikde oy vermicem. Sebebi de 5 ayda odedigim eda cezası bu başka bir ilde yok bu konuda tekiz.
şenay karaoğlu 2 yıl önce
PARA TUZAĞI AYDA 4,5 MİLYON KÜÇÜCÜK BİR İL GERİSİNİ SİZ HESAPLAYIN SARAYA PARA LAZIM
tb05 2 yıl önce
seçim yaklaşıyor. ateş düştü. ama nafile...
Zulum 2 yıl önce
Bayan sürücüyüm.Cedidiyenin önündeki yeşil ışık da geçtim arabanın arkasında sarı ışık yanmış 280 TL ceza.Haram olsun.Zulum ediyorsunuz.Allah bunların hesabını sorar.
al irıza 2 yıl önce
15 yıllık ssürücüyüm bir defa eds cezası yemedim yapılan sistem niye sökülüyor bedavamı istanbul caddesine dönmüş yap sök yap sök
sürücü 2 yıl önce
tamamen yatırım çöp olmasın ancak diğer iller gibi günde 2 ve ya 3 saat çalışsa yeterli olur
hamidiyeli 2 yıl önce
CEZA,VERGİ,ZAM, HÜKÜMETİN YAPTIĞI EN İYİ İŞ
Hasan zengin 2 yıl önce
Herkes kurallara uyarsa kimse ceza yemez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı az bulutlu