banner851

banner614

BAŞ EDİLEMEYEN SORUN!

Düzce’de olumsuz hava koşullarıyla birlikte ortaya çıkan altyapı sorunları nedeniyle tüm mahallelerin ortak soruna haline geldiği görülen bozuk yollar, kentin farklı adreslerinde yaşayan vatandaşların hemen hemen aynı tepkiyi dile getirmesine neden oluyor.

banner619
Gündem 17.11.2016, 10:46
2867
BAŞ EDİLEMEYEN SORUN!

Kış mevsimine girilen şu günlerde Düzce’de yaşayanlar kara kara düşünüyor. Altyapıdaki mevcut durum mevsim şartlarıyla birleşince vatandaşların en çok zorlandığı konunun başında yol sorunları geliyor. Yağışlı havalarla birlikte altyapı eksiklikleri bulunan mahallelerdeki yolların çamurlu ve bozuk bir yapıya bürünmesi hakkında haber merkezimize telefon ve mail yoluyla ulaşan mahalle ve sokak sakinleri, bozuk yolların kendilerine yaşattığı mağduriyetten dert yanıyor. Sancaklar, Körpeşler, Cumhuriyet, Dereli Tütüncü, Arapçiftliği, Beyciler ile diğer mahalle ve sokaklardan aynı şikayet sesleri yükseliyor.


YOLLAR ÇAMUR DERYASI…
Okula giden çocuklarının zorlandığını söyleyen velilerle, işe gitmek isteyen vatandaşların araçlarıyla yaşadığı sorunlar en başta geliyor. Yaşadıkları sorunu çözemeyen vatandaşların buna benzer sorunları, kentin birçok mahalle ve sokağında aynı manzaranın olduğunu gözler önüne seriyor. Yeşil Düzce’nin çamuruyla meşhur hale geldiğini düşünmeye başlayarak umudunu kaybedenler olduğu gibi yetkililerin yanlış planlamayla hayatı zorlaştırdığını düşünenler de var. Sabredecek gücü kalmayan vatandaş ise ne yapacağını bilemeden her gün ‘Bozuk yolla nasıl baş edebilirim?’ düşüncesiyle evden çıkıyor.

VATANDAŞ BEKLEYİŞTEN BIKTI
Tüm bu keşmekeş arasında ise vatandaşlar, hayatlarını bir nebze olsun rahat idame ettirebilmek için ulaşımda yaşadıkları sorunları yetkililerden çözmelerini bekliyor. Gerekli düzeltme çalışmaları yapılmaması sonucu her yağışlı havada baş gösteren yollardaki sıkıntıların giderilmemesi noktasında artık bekleyişten bıkan halk, çareyi mikrofonlara konuşmakta buluyor. Şehir merkezindeki çoğu  cadde ve sokakta adeta köstebek yuvasını andıran bir çok yol olması, çözüm merciindeki belediyenin çalışmalarını sorgulamaya açıyor. Kentin aynası olan yolların Düzce’ye yakışmayan bir halde olması hem vatandaşları mağdur ediyor, hem de “şehircilikte parlıyoruz” söylemleri ile tezat bir manzara çiziyor.
 

banner844
Yorumlar (28)
Karacaligirl 5 yıl önce
Karaca mahallesine gelin görün ama gelemezsiniz o derece kotu yollar her yer camur cukur kac aydir yapilamaz mi ya hep kis ayini buluyorlar yeter!!
yolcu 5 yıl önce
fotoğrafta görülen sokak Düzce ortalamasının üzerinde bence. diğer bozuk yolların yanında düzeltilmiş hali gibi duruyor.
krclı 5 yıl önce
herkes ama herkes BİMER e yazsın şikayetini bak nooluyo
Çetin 5 yıl önce
Antalya'da tüm bu sorunların halledilmiş olması lazımdı. Göbek atarken atladılar herhalde.
Düzce 5 yıl önce
Her köşe başına kamera yerlestireceginize yollara asfalt dökün
beyciler 5 yıl önce
başkanın suçu yok.en başta yorum yaptığımız öncü bile yayınlamıyorsa eleştirleri olacağı buydu.ak partililer eleştirmezler ne olsa kendi partileri.hangisi toplantıda dile getirmiş.il başkanı mı meclis üyelerimi milletvekiller zaten umurunda değil.düzceye gelince iki muhabbet ahbap çavuş.devam.vali bey de mi gezmiyor hiç.
Karacalı 5 yıl önce
Bide gelin karaca mahallesine bakın inanın ramazan ayından beri hâlâ alt yapı ayağına yollar ofsayt
İsmail 5 yıl önce
Arkadaşlar iş muhtarlarda bitiyor. Muhtarlara bedava tatil, hediye verildiği için ses çıkmıyor, onlar şikayet edemiyor. Muhtarlar belediye kapısına dayansa ve arkasına mahalle halkına alsa inanın tüm yollar yapılır.Sitelere yazı yazmak yerine BİMER'e şikayet edilmeli. Ben öyle yaptım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın