banner614

BAŞARAN 'PANİĞE GEREK YOK' DEDİ

banner619

Fındık fiyatlarının üreticinin beklentisine uygun seyrettiğini belirten Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Şahin Başaran, tüccarlarda 17 liraya kadar yükselen, bugünlerde ise 16,5 liraya düşen fındık fiyatlarındaki oynamanın "normal" olduğunu söyledi.

banner846
Gündem 28.11.2019, 12:57 29.11.2019, 11:55
2279
banner844
Akçakoca Ziraat Odası Başkanı ve Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, üreticilerin bu yıl fındık fiyatından memnun olduğunu belirterek, son dönemde az da olsa düşen fiyatın "paniğe yol açmasının beklenmediğini" vurguladı.Başaran, yaptığı açıklamada, tüccarlarda 17 liraya kadar yükselen, bugünlerde ise 16,5 liraya düşen fındık fiyatlarındaki oynamanın "normal" olduğunu söyledi.Fındığın, arz-talep dengesinde fiyatı belirlenen bir mahsul olduğuna işaret eden Başaran, "Sezon başında başlayan süreç bugünkü fiyat seviyesinde devam edecektir. Tabii ki fiyatın bir doyum noktasında durması normal. İhracatta bir sıkıntı yok, hatta geçmişe nazaran ihracatta artış var. Fiyatlar da iyi, beklentilere uygun gidiyor.


Bunun belli bir dönem daha böyle devam edeceğini düşünüyoruz. O yüzden fındık fiyatları geri geliyor diye paniğe gerek yok. Fındık üreticinin beklediği fiyatta devam edecektir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
Bu yılki fındık politikasından memnun olduklarını vurgulayan Başaran, fındığın ülke ekonomisine katkısının tartışılmayacak derecede önemli olduğunu sözlerine ekledi. (AA)
Yorumlar (3)
Erol yıldız 2 yıl önce
Her sene aynı sey fındık üreticisi ne kadar ac gözlü 100 liraya fındık mi olur. Kilosu 20-30 olsun herkes yesin. Hep sikayetci bir ureticisi var findigin. Elma armut seftali portakal mandalina tomates ureticisi bu kadar sikayetci degil.
CAN.D 2 yıl önce
YETERYA HERSENE FINDIGIN KILOSU OLSUN 19 veya 20 E HALKIMIZDA YER KILOSU KAVRULMUS 100 TL BUMU HE HERSENE AYNI TIYARTRO YETER HALKIMIZIN AYLIK KAZANCI SANKI 10 000 TL DE ASGARI ÜCRET NE HE i SBILENDEN KAVRULMUS FINDIK ALACAM ALTINDAN PAHALLI BUMU HE
C.sonmez. 2 yıl önce
Üstat ne kadar boş konusuyorsun,fındık ne zaman arz talep e göre fiat oynar.sezonu vardır. Taban fiata göre satilir arada tuccar oynar köylü ezilir.sizler şahıs olarak goruyosunuzda,mevki için böyle konuşun. Vay köylüm vayyyy
17°
kapalı