banner851

banner614

BAŞDANIŞMAN KONFERANS VERDİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Zamanın Ruhunu Gençlere Yorumlamak” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Özlem Zengin, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını eleştirdi ve Türkiye'nin bu konuda gerekli adımları atacağına işaret etti. Kudüs'ün 1945'ten beri kanadığını aktaran Zengin, "Tabii ki sadece dua değil, bunun da ötesinde işler yapmak gerekiyor ve Cumhurbaşkanımız bu hafta çok sayıda toplantı yapacak." dedi.

banner619
Gündem 12.12.2017, 15:19 12.12.2017, 17:06
1141

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Avukat Özlem Zengin, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Zamanın Ruhunu Gençlere Yorumlamak” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’ne gerçekleştirilen konferansa Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, TÜGVA üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansta katılımcılara seslenen Başdanışman Özlem Zengin, konuşmasında, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan ve Amerikan Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den bu kente taşıma kararı alan ABD Başkanı Donald Trump'a tepki gösterdi.

1. Dünya Savaşı sonrası süreçte Kudüs ile ilgili kararların verilemediğine dikkati çeken Zengin, "Orada kim olacak, Kudüs kimin rengine bürünecek o gün karar veremedikleri için bugün olanlar. Trump'ın vermiş olduğu Kudüs ile ilgili bu kararlar da bunun bir parçası. Kendi iç dizaynıyla ilgili olan süreçlerin bütün dünyaya ne getireceğini hiç düşünmeden verilmiş bu kararlar. İnşallah Dünya ile ilgili daha büyük yaralara sebep olmasın. Bunun için de dua etmemiz lazım tabii ki sadece dua değil, bunun da ötesinde işler yapmak gerekiyor ve Cumhurbaşkanımız bu hafta çok sayıda toplantı yapacak. Çarşamba günü önemli bir İslam İşbirliği Toplantısı gerçekleştirilecek. Dün parçamız olan Kudüs bugün kanıyor, yıllardır kanıyor. 1945'ten beri hayatı böyle... 1, 2 gün değil, orada bir sürü insan bu savaşın içinde doğdu, büyüdü, öldü." dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (6)
Kemal 4 yıl önce
Sn danışman, İstanbul’da İslam işbiyliği toplantısına Suudi Aranistan, Kuveyt, BAE, Bahreyn, Mısır neden katılmıyor.Bunlar neden sesini çıkartmadığını bi açıklasınız.
nsm 4 yıl önce
buraya yaziyorum. bunu da yine kullanacak ve sonra israil ile kanka olacaksiniz. mavi marmara'da 10 insani israil'e ölüme gönderip sonra da 20 milyona israili aklayanlar sizdiniz. bir abd projesi olarak bunu yapmaya mahkümsünüz,
HASAN KURT 4 yıl önce
BUYRUN KUDÜS MİTİNGİ YAPIN DA GÖREYİM YAPAMAZSANIZ BUYRUN HAFTA SONU ERB AKAN VAKFI YAPACAK YER İZMİT MEYDANI
Bilgidir.. 4 yıl önce
17.12.2017 Pazar günü ANkara Tandoğan Meydanında KUDÜS mitingi vardır. Bilginize efendim..
Yuri 4 yıl önce
Filistinli diye bir ırk yoktur. Filistinli denen karma Arap topluluğu zamanında Osmanlı nın arkasında durup İngiliz le işbirliği yapmasaydı, bugün kü acılar yaşanmayacaktı.
MUHTAR 4 yıl önce
KUDÜSÜ BİZİ İNGİLİZLERE SATAN ARAPLAR VERMİŞTİR. TARİH İÇİN SİNAN MEYDANI OKUYUN...