banner851

banner614

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Kızılay genel Sekreteri Muzaffer Komit bugün düzenlediği basın toplantısında kendisini savundu. Van depreminde Amerika’da olması nedeniyle eleştirilen Komit, depremden 3 saat önce uçağa bindiğini söylerken, bakımsız durumda olan Kemal Demir’in mezarlığı için ise, “ benden önce ailesi var” dedi.

banner619
Gündem 08.10.2012, 15:32
235
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Muzaffer Komit bugün basın toplantısı düzenledi. Tayfun ve sel felaketi geçiren Kuzey Kore’ye yapılan yardımları anlatan Komit, en büyük sorunun susuzluk olduğunu belirtti.
Türk Kızılayı'nın Somali'de "Cezire hayat çadırı" kentini kurduğunu hatırlatan Komit, Türkiye'den toplanan tüm yardımların, Türk Kızılayı aracılığıyla Myanmar'a ulaştırıldığını ve bunun devam ettiğini belirtti.
Hakkında çıkan haberler nedeniyle şevkinin kırıldığını söyleyen Komit, Konuralp’e yapılacak öğrenci yurduyla da bu nedenle ilgilenmediğini ifade etti.
Komit, “ Hakkımda yapılan yorumlar yüzünden şevkim kırıldı. Konuralp’te yapılacak olan öğrenci yurdu Anıtlar Genel Kuruluna takıldı. İlgilenmiyorum.” Dedi.
Geçtiğimiz günlerde bakımsızlığı nedeniyle gündeme getirdiğimiz Kızılay eski Genel Başkanı Kemal Demir’in mezarı ile ilgili olarak sorulan soruyu da cevaplayan Komit, kendisinden önce Demir’in ailesinin mezar ile ilgilenmesi gerektiğini savundu.

Komit, van depreminde Amerika Seyahatine çıktığı eleştirilerini ise uçak biletini göstererek cevapladı.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)