banner851

banner614

BAŞKAN EN MERAK EDİLEN KONU HAKKINDA KONUŞTU

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, uyguladıkları performans değerlendirmesi sonucu toplu işten çıkarma tasarrufu kullanıp kullanmayacaklarına yönelik “Belediye olarak topluca işten çıkartma gibi bir şey düşünseydik göreve geldiğimiz ilk günde bunu yaparız. 9 aylık süreç geçti bunun yapılması lazım modern kurum ve şirketlerde yapılır. Sonuçlara göre de değerlendirme yapacağız.” dedi.

banner846
Gündem 13.01.2020, 16:48 13.01.2020, 16:54
6649
BAŞKAN EN MERAK EDİLEN KONU HAKKINDA KONUŞTU
banner844

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, partisinin basın mensuplarına yönelik düzenlediği kahvaltıda merak edilen konulara açıklık getirdi.
Basın çalışanlarının sıkıntı ve taleplerini dinlemeye geldiğini aktaran Başkan Özlü, tek tek yöneltilen sorulara yanıt verdi.
“Haber verilmeden iptal edilmesi çok büyük ayıp”
Kurumun borç yükünü hafifletmek için mali disiplin tedbirleri uygulayan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, serbest kartlara yönelik yapılan yeni düzenleme kapsamında kendilerine bilgi verilmeden kartları iptal edilen basın mensuplarının serzenişi üzerine şu açıklamalarda bulundu:
“Serbest kartlara yönelik basın çalışanları ile bir araya gelerek bir toplantı yapalım. Kriter belirleyelim arkadaşlar. ‘Geçimini basından sağlayan kişiler için’ gibi kriter var, bunu bir araya gelerek belirleyelim. Basın kartlarını belediye haber verilmeden iptal edilmesi çok büyük ayıp arkadaşlar. Bunu yapan görevli arkadaş yanlış yapmış.”

“Kurumsal bir değerlendirme, bireysel değil”
Belediye personeline yönelik uygulanan performans değerlendirmesi sonrası toplu işten çıkarma olup olmayacağını konusunda ise Başkan Özlü, şunları kaydetti:
“Personel ile ilgili yılsonunda bir değerlendirme yaptık; performans değerlendirmesi. Bu yapmış olduğumuz değerlendirmenin sonuçları var. Bu sonuçlara göre arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyor. Performansı düşük olanlar da var yüksek olanlar da var. Bu kurumsal bir değerlendirme, bireysel değildir. Kişilerle ilgili de değildir. Bunu da yakında sizlerle paylaşacağım. Belediye olarak topluca işten çıkartma gibi bir şey düşünseydik göreve geldiğimiz ilk günde bunu yaparız. 9 aylık süreç geçti bunun yapılması lazım modern kurum ve şirketlerde yapılır. Sonuçlara göre de değerlendirme yapacağız.”
“400 alacaklı ile görüşüyor”
Başkanlık görevini devraldığı günden itibaren kurum içinde çeşitli düzenlemeler yaparak mali disiplin tedbirleri uygulayan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, bu yıl için gelir gider dengesinin oluşturulduğunu belirterek, "Maddi konularda elimizden geleni yapıyoruz. Belediyenin maddi sıkıntısı var 9 aydır konuşuyoruz. Geçen seneden daha iyi durumdayız. Yaptığımız düzenleme ve kısıtlamalar ile gelirimiz giderimizi karşılar hale geldi. Özel bankalara borçlarımızı yapılandırdık. Piyasa borcumuz ile alakalı 400 alacaklı ile arkadaşlarımız görüşüyor. Onlarla pazarlık halindeyiz, ‘faizlerinizden vazgeçin, anaparadan indirim yapın’ dedik." ifadelerini kullandı.
 
Personel İle İlgili Çalışmalarımız Devam Ediyor
Başkan Özlü, belediye personelinin yıl sonu performanslarının ölçüldüğünü, raporlara göre ilerleyen süreçte işlem yapılacağını söyleyerek "personelle ilgili yıl sonunda bir değerlendirme yaptık. Performans değerlendirmesi. Bunun sonuçları var arkadaşlarımız üzerinde çalışıyorlar. Performansı düşük olanlar var yüksek olanlar var. Kurumsal bir değerlendirme yapılıyor. Bunu da yakında sizlerle paylaşacağız. Biz belediye olarak topluca işten çıkarmayı düşünseydik göreve geldiğimizde yapardık. 2019 yılında performansı değerlendirdik. Her şirkette her modern kurumda bu yapılır. Bunun sonuçları var ona göre bir işlem yapacağız" şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (39)
Düzceli 1 yıl önce
UlaştırmadanAli ŞAHİNi takip edin nereden neler yazılıp maaşa para eklenmiş.Kaç sefer performans almış,hiç almayan şöförler varken.
YEYPAŞ ÇI 1 yıl önce
Ye İç Paylaş yani yeypaşta ki performanslara baktınız mı bakan bey. Şirket müdürü Lale Çakırın performansını değerlendirdiniz mi. Battal Kırmızı nın işlerini takip ederken çok performans göstermişti. Demek ki sizde münasip görmüşsünüz.
DÜZCELİ 1 yıl önce
SEN NERDEN GELDİN DÜZCEMİZE BAŞKAN OLDUN,YİYOSA ÇIKAR ADAM BAKALIM DÜZCEDE DOLAŞABİLİYO MUSUN SONRA..
tırtıl 1 yıl önce
onu %70 e soracaksın Hacı.Cahiller bakanken ne yaptı Başkanken yapar dediler..yaptı..Allah kaderinizi kendi iradenize bağlı kıldık der..hakettiğimiz bu..Düzceli cahillerle çıkarcılar seçti.
Kolayı var 1 yıl önce
Böle uğraşmanıza gerek yokki haklarıniz ödenecek sözü verin personele zaten kendi çıkmak isteyen en az 100 kişi bulursunuz adam çıkaracaksınız önce kendi bırakmak isteyenlerden başlayın insanları lekeleyipte tazminatsız atmanın peşine düşmeyin onları işe siz almadiniz bukadar kolay olamaz ilahi adalette hesap veremezsiniz!!!
ferhat 1 yıl önce
yav tövbede nasıl sorsun sonra başına neler gelir padişahım çok yaşa düzce ye iyi geldi
Personel 1 yıl önce
Kendi aldığınız kişilerden başlayın çıkarın kul hakkı yemeyin.
noname 1 yıl önce
bankamatik memurları devam hadi yine iyisiniz şimdi size en az 5 isim sayarım maaş alıpta bi işe yaramayan
DÜZCELİ 1 yıl önce
ARTIK GECİM İÇİN ÇALIŞMIYOZ HDS BORCU ÖDEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ BU Bİ GERCEK DÜZCEYE YAPILAN EN BÜYÜK PUROJELERDEN BİRİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur