banner851

banner955

BAŞKAN İNŞAATÇILARI UYARDI

Düzce’de faaliyet gösteren inşaatçılarla bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, başvuru süresi uzatılan İmar Barışı Yasası kapsamında son dönemde vatandaş, müteahhit ve yapı denetim üçgeninde yaşanan anlaşmazlıkların son bulmasını istedi. Müteahhit ve yapı denetim firmalarına 'Anlayış' çağrısı yapan Başkan Ay, "Vatandaşları mağdur etmeyin. Bu geçişin huzur içinde yapılmasını sağlayalım.” uyarısında bulundu.

Gündem 03.01.2019, 12:09 04.01.2019, 14:00
1349
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Düzce’de inşaat yapan müteahhit firma sahipleri ve yapı denetim yetkilileri ile toplantı yaptı.

 

"Anlayışlı davranmanız gerekiyor"
İmar Barışı Yasası kapsamında vatandaş, müteahhit ve yapı denetim firmaları arasında ortaya çıkan karışıklık ve anlaşmazlık nedeniyle yaşanan olumsuzlukların konuşulduğu toplantıda Başkan Ay vatandaşların imar barışından faydalanarak eksik olan belgelerini tamamlama konusunda yapı denetim ve müteahhitlerin anlayışlı davranması gerektiğini belirtti.
 
"Bu haktan herkesin yararlanmasını diliyoruz"
Her kurumun kendi sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Ay, “Vatandaşların taleplerinde bizi ilgilendiren kısmı titizlikle yerine getirmek için çalışıyoruz. Aynı hassasiyet ve fedakarlığı sizlerden de bekliyoruz. Devletimizin vatandaşlarımıza tanıdığı bu haktan herkesin yararlanmasını diliyoruz. Belediyemiz ile ilgili problem yaşayan işlemlerini yürütemeyen varsa lütfen söylesin gerekeni yapalım. Ancak sizler de vatandaşları mağdur etmeyin. Bu geçişin huzur içinde yapılmasını sağlayalım” ifadelerini kullandı.
 
Yapı denetim ve müteahhit firma yetkilileri de uzun zamandır yaşanan aksamaların çözüme kavuşması adına bu tür toplantıların önemine dikkat çekerek, Başkan Ay'a teşekkür etti.

Haber: C.ÜSTÜNER

 

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 


 
 

 
banner844
Yorumlar (15)
Veysi Taşdemir 4 yıl önce
Bu son 1 yıl Düzce Belediyesinin en rezil dönemidir. Keleş dönemi 2.sırada kaldı.
Düzceli 4 yıl önce
Vekilin kıyana gelecen bşk boş kalmayacaksın iş genel meclisi,peşinden başkanı olursun maaş cepte.Ne güzel hayat.
ADALETÇİ 4 yıl önce
Basın bile taraf tutuyor,yazımın tamamı nerede?Neden gizlediniz yoksa cesaretiniz yapmayınız kardeşim bu işi basın demek tarafsız haber demek.TARAFSIZ olun biraz.
vatandaş 4 yıl önce
Zengin müteahhitlerin gönlünü yapacam diye vatandaşları mağdur ediyorsunuz Müteahhit ev yapıyor site kuruyor Belediyeye para yediriyor Yanındaki vatandaşın yolunu gasp ediyorsunuz 18. madde adı altında
vatandaş 4 yıl önce
18 .madde ile vatandaşı çok mağdur ettiniz bu işler ne zaman düzelecek İlla yeni yönetimin gelmesimi beklenecek
Beldebelediyesi 4 yıl önce
Daha kart81 ile ilgili sorunumuzu bir haftada çözüyoruz çıkmış başkan mücahitleri uyarıyor önce belediye çalışanlarını uyarın eline telefonu almış oturmuş masaya belediye çalışanı henüz 5 dk var mesai ye diyor komik belediye belde belediysi
Düzceli 4 yıl önce
Belediyede hangi iş doğruki yardımcı olacan,imardaki iş takipcileri işi çözüyor merak etmeyin.Bilmediğin görmediğn çok işler varda kafanı bir kaldırsanda baksan diyorlar.Ne yaptınki ne yapacan diyorlar.Personelin senden sonra işe geliyor.
ÖZEL KALEM 4 yıl önce
Sayın başkan, özel kalem müdürünle ilgili yapacağın açıklamayı merakla bekliyoruz. Anladın sen onu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık