banner851

banner955

“Başkan işini doğru dürüst yapmıyor.”

Haftasonunda Kaynaşlı Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Eskiköy Mahallesi'nin yaşadığı su sıkıntısını ekranlara getirmiştik.

Gündem 07.10.2008, 13:05
236
“Başkan işini doğru dürüst yapmıyor.”
banner1032

Meydana gelen samanlık yangınıyla yaşanan su sıkıntısı patlak veren ve adından söz ettiren Kaynaşlı sınırlarındaki Eskiköy Mahallesi halkı yıllardır aynı sorunu yaşadıklarını belirterek bu konuda Kaynaşlı Belediye Başkanı Efdal Altundal'ı suçlayarak “Ya bize su getir, ya da bizi belediye sınırları içerisindek çıkar” şeklinde konuşmuşlardı.

Konuyu değerlendiren Ak Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Birol Şahin'de mahalle sakinlerini haklı bularak, “Bu konuda belediyenin suçu büyüktür. Konuyu incelemek için bile başkan mahalleye gitmemiştir. Özellikle ikinci kez başkan olduktan sonra Efdal Altundal sorumsuz davranmaya başladı. Zaten Kaynaşlı halkının da Efdal'a tekrar oy vermeyeceği ortada. Bu konuda parti olarak biz elimizden geleni yaptık ve bu zamana kadar Kaynaşlı'daki 13 köye su getirdik. Ama başkan bir şey yapmıyorsa bu konuya eğilmiyorsa bizimde bir şey yapmamız çok zor. Başkan gerekli çalışmayı yapar bizde ondan sonra ancak maddi olarak yardımda bulunabiliriz. Başkanın yapması gereken mahalleye ekip götürerek gerekli incelemeleri başlatmasıdır. Biz zamanında kendisine elimizden gelen yardımı yaptık. Mahallenin tepkisini dile getirmesi de son derece doğaldır. Başkanın biraz daha duyarlı olması gerekiyor. Şahsen bunları parti de görüyor ve yerel seçimler öncesi bu konuda Genel Merkez de kararlarını alacak. Açıkçası seçimlerde başka bir adayın başkan olma ihtimali çok yüksek.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)
18
kapalı