banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ AÇIKLADI: BAHÇEŞEHİR

banner619

Şehir merkezindeki dönüşüm çalışmaları Kalıcı Konutlar Bölgesi'ne uzandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, değişim ve dönüşümü tetiklemek için Yenikent olarak anılan bölgeye yeni bir isim verme kararı aldıklarını belirterek, "Yenikent adı yıllardır Düzceliler'e depremi çağrıştırıyor, Düzce'nin havasıyla, şehirleşme biçimi ve yaşam tarzı ile en güzel bölgesi orası. Bahçeşehir adının oraya yakışacağına inanıyoruz. Bahçeşehir adı hem Düzce'nin yeşilini hem de Kalıcı Konutların temiz havasını yansıtıyor." ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 09.11.2019, 13:01
2737
BAŞKAN ÖZLÜ AÇIKLADI: BAHÇEŞEHİR
banner844
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 12 Kasım depreminin 20. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada depremi anımsatan Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde radikal değişimler yapılacağını duyurdu.

"Bahçeşehir adı Kalıcı Konutlar'a yakışacak"
Yazılı açıklamasında ilk olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Başkan Özlü, şunları kaydetti:
"12 Kasım 1999'da Düzce büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Bu afet sonrası şehrimizde yeni bir yaşam alanı olarak Kalıcı Konutlar inşa edildi. Yenikent adı ve bölgenin kentleşme düzeni yıllardır Düzceliler'e depremi çağrıştırıyor, risk elbette her zaman var. Buna hazırlıklı olmalıyız.


Biz bu algıyı ve düşünceyi tamamen silmek istiyoruz, Düzce'nin havasıyla, şehirleşme biçimi ve yaşam tarzı ile en güzel bölgesi orası. Yeşil alanlar içindeki binalar ile sıcak ve samimi bir ortam var. Değişim ve dönüşümü tetiklemek için öncelikli çalışmamız buraya yeni bir isim vermek; bu konuda da Bahçeşehir adının oraya yakışacağına inanıyoruz. Bahçeşehir adı hem Düzce'nin yeşilini hem de Kalıcı Konutların temiz havasını yansıtıyor. Gerek sosyal medyada yapacağımız anketlerle gerekse karşılıklı istişareler ile buraya yakışacak en güzel ismi bulacağız" ifadelerini kullandı.

"Belediye hizmetlerinin bir kısmı Kalıcı Konutlar'da"
Belediye hizmet ağının genişletilmesi amacıyla birimlerin bir kısmının Kalıcı Konutlar Bölgesi'ne taşındığını ifade eden Başkan Özlü "Kalıcı Konutlar Bölgesi bizim için çok ayrı bir önem taşıyor. Nüfusumuzun büyük bölümü burada yaşıyor, sosyal yaşamı canlandırmak için çalışmalıyız, projeler üretmeliyiz. İlk olarak kurumumuzun bazı birimlerini buraya getirdik. Burada amacımız neydi? Vatandaşlarımız yorulmadan hizmetlere ulaşsın, belediye ile işini görsün. Biz nasıl mahalle ziyaretlerimizde sizlerin ayağına geliyoruz diyorsak, bu çalışma da onunla aynı anlayışla yapılmış bir iştir. Düzce'nin en güzel yaşam alanı, Bahçeşehir adıyla müsemma yeşilin ve sosyal yaşamın birleştiği müstesna bir bölge olacak." şeklinde konuştu.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (17)
İlyas 2 yıl önce
Tebrikler valla bravo benimde tek hayalimde AMA
ORADA OTURAN HALKA BİR SORSALAR İDİ İSMİ
BELKİ FARKLI BİR İSİM OLURDU ANKET FELAN
Siyasetçi 2 yıl önce
Akkent olsun.Belki ilgilenirler ozaman
Makinist 2 yıl önce
Tramvay ne oldu.duruyor mu satıldı mı,hurdacıya mı verildi
Bi açıklama yapsanız sayın başkan
Mühendis 2 yıl önce
O zaman 12 Kasım'ı da takvimden kaldıralım, bize bir şeyler hatırlatmasın.
Hayreddin 2 yıl önce
Başganım uzun süre kalamayacağın artık belli.senin ipini yine yanındakiler çekecek.ne ismi koyarsan koy senden sonra gelen değiştirir.aynı senin ve öncekilerin yaptığı gibi.
Yeter artık düzcelinin aklıyla dalga grçmeyin.
cemo 2 yıl önce
iğrenç ,çalıntı,sahte .düzceye özgü bir isim olsun.bu kadar mı üretmeden uzağız ya.yeşilkent de,temizkent de. düzcenin içine ettik,nefes alınacak tek orası kaldı de... tekkent de mesela,
hamza 2 yıl önce
Maf etti bu adam duzce yi 3 tane zengin esnaf icin guzelim rayli trafige kapali yolun anasini belledi tarihe adini utanc harfleriyle kazidi sayin baskan..oy verenler rahat mi acaba..
Mustafa 2 yıl önce
Ya Allah aşkına çok büyük marifetmiş gibi birde haber yapılıyor bu milleti boş işlerle oyalamayın ve ELLE TUTULUR GÖZLE GÖRÜLÜR İCRAATLER YAPIN BIRAKIN BU BOŞ İŞLERİ SAYIN BAKAN DEĞİL BAŞKAN
DÜZCE İÇİN MİLLET İÇİN BİRŞEYLER YAPIN ARTIK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın