banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ MİNİBÜSÜ İNCELEDİ

banner619

6 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan özel halk otobüsleri ihalesi öncesi SS Düzce Öztürk Kooperatifi 17 kişilik minibüsünü Düzce Belediyesi’ne tanıttı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtımda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü minibüsü inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

banner846
Gündem 05.02.2020, 15:18 07.02.2020, 14:47
6368
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ulaşım sistemi özelleştirme ihalesi öncesi şehir içinde kullanılması planlanan örnek araçları incelemeye devam ediyor.  Farklı firmalarla yapılan görüşmeler sonucu 6 farklı otobüsü inceleyen Başkan Özlü minibüs tipi araçlarla ulaşım sisteminin daha kullanılabilir ve rantabl olacağını ifade ederken firma yetkililerinden de araçların donanımı hakkında bilgi aldı.
 
 


“5 - 10 dakikada seyahat edebilecek ulaşım sistemini kuracağız”
Tanıtımın ardından açıklamalar yapan Düzce Belediyesi Dr. Faruk Özlü şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar bugüne kadar birden fazla otobüs geldi. Benim hatırladığım kadarıyla altıya yakın otobüs geldi farklı firmalardan hepsine baktık inceledik. Biz burada şunu arıyoruz. Düzcelilerin içinde rahatça oturarak seyahat edebilecekleri otobüs arıyoruz. Şuan ki toplu taşıma sisteminde 12 metre boyunda otobüsler kullanılmakta. Bunlara baktığımızda yolcu sayısıyla otobüs büyüklüğü münasip olmamasından bir zarar söz konusu . Bizim birinci önceliğimiz sefer sayılarını sıklaştırmak yani her 5 dakikada 10 dakikada seyahat edebilecek ulaşım sistemini kurabilmek. İkincisi ise vatandaşlarımızın oturarak seyahat etmesini sağlamak. Dolayısıyla bu çerçevede 6 aydır çalışıyoruz. Bu çalışmalar sonuçlandı ihaleye çıktık. Yarın ihalemiz var. Düzce’de yaklaşık 114 vatandaşımızı otobüs sahibi yapacağız. 114 vatandaşımız otobüs alacaklar Düzce Belediyesi’ne hizmet edecekler. Düzce Belediyesi’nin hattında yolcu taşıyacaklar."
 


 

 
“Hiçbir mahsuru yok ihale için canlı  yayın olabilir”
Yapılacak ihalenin canlı olarak yayınlanmasında bir sıkıntı olmadığını belirten Başkan Özlü şöyle konuştu: “Otobüsler vatandaşlarımıza ait olacak. Otobüsler kendilerinin olduğunda hizmet kalitesi artacak. Yarın yapacağımız ihaleyi önemsiyoruz. Düzce’nin toplu taşıma sistemine nefes aldıracak toplu taşıma sisteminin sıkıntılarını giderecek bir çözüm olacak yarın ki ihale. İhalenin canlı yayınlanıp yayınlanmayacağına bakmadım ama olabilir. Hiçbir mahsuru yok canlı olabilir. Zaten şöyle söyleyeyim belediyenin encümen meclis odası var orada yapılıyor ihaleler. İhale açık olacak canlı yayın olur mu bakalım. Başvuruları  yarın saat 14:00'da alacağız. Soranlar ve ilgilenenler var sayıyı tam bilmiyorum."
 
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü son olarak “Düzce’mize hayırlı olsun inşallah Düzce’deki toplu taşıma sistemini rahatlatacağız. Düzce’de artık insanlar arabalarıyla değil toplu taşıma sistemini kullanarak seyahat edecekler. Çok güzel hatlar belirledik. Bu çalışma 6 aylık bir alt yapı çalışmasının sonucudur” dedi.
 
 
 

Yorumlar (55)
ahmet tarhanacı 1 yıl önce
elinde çay bardağı olan eleman kim ? :)))
yakup 1 yıl önce
bir aracın başında15 kişi inceliyor sanki çok büyük bir başarı ulaştırma müdürü istifaaaaa
No 1 yıl önce
O mevkiye gidene kadar kapı kapı gezdiniz şimdi kapınıza gelene başkanım değil bakanım diceksiniz dedirtiyorsunuz, Şu insanları bi kale alın oraya geçtikden sonra... iyi biri değilsiniz iyi birey değilsiniz hiç bir zamanda iyi olmayacaksınz
Düzceli 1 yıl önce
Bu dönem belediyenin işleyişi rezil,kepaze halde.İşi bilmeyen havalarda gezen bir yönetim var.Bakanlık yapmışsınız,başkanlık size büyük geldi yapamıyorsunuz,Yığılca,Kaynaşlı sizden iyi çalışıyor.Çıkardıklarınıda harbiden çıkardı,sizin gibi oyalamadı.
vedat 1 yıl önce
bulgaristanda bu sekilde arabalar kullaniliyor ve herkes cok memnun sikca araclar geliyor halk beklemiyor sehir yapisi duzceyi andiriyor o sebebten paylasmak istedim guzel bir calisma olmus hayirli olsun duzceli halkina
düzceli 1 yıl önce
minibüs işi tam bir İŞ BİLMEZLİK trafiğede yazık olacak maem iş bilmiyorsun sayın BELEDİYE BAŞKANI BİR BİLEN BELEDİYE BAŞKANINA SOR SORMAK AYIP DEĞİL YAZIK EDECEKSİN DÜZCEYE
nostalji 1 yıl önce
1980 lerin recep alisi geldi aklıma eski mercedesler biri gider tranvay yapar nostalji dieri atlı zabıta şimdi gene münübüscülük birde pilaka satın köylerede verin yetişmesse belediyenin otobusleri calışır unutmadan zabıtanın atları ya yarış da yada sucuk ekmek oldu
UFUK 1 yıl önce
Bu nedir abi DOLMUŞ mu kaldı bu devirde dolmuş dediğin geri kalmışlığın bire bir göstergesidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın