banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ SAAT SAAT RAPOR ALDI

Düzce’de dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı sonrasında gece boyunca mesaiyi aralıksız sürdüren Düzce Belediyesi ekipleri, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte de vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması adına kaldırımlarda kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

Gündem 17.02.2021, 12:15 18.02.2021, 14:18
1050
BAŞKAN ÖZLÜ SAAT SAAT RAPOR ALDI
banner1032

Meteoroloji’nin günlerdir uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı dün akşam saatlerinden itibaren Düzce il genelinde etkili oldu. Yağıştan günler önce tüm tedbirleri alan Düzce Belediyesi, gece boyu mesai yaparak ana arterleri açık tuttu. Don ve buzlanma riskine karşı da şehrin dört bir yanında konuşlandırılan ekipler tuzlama çalışması yaptı.

Gece boyunca mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ekipler, günün ilk ışıklarıyla birlikte de işe gidecek vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için kaldırım, durak ve kent merkezindeki köprülerde yürüyüş yollarını açmak için büyük çaba sarf etti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yürütülen çalışmalar hakkında her saat başı sahada çalışan ekiplerden rapor aldı.  Gece boyunca 153 Beyaz Masa’ya gelen ihbarlar da anında değerlendirilerek belediye ekipleri müdahale etmek için kısa sürede sorunlu bölgelere yönlendirildi.

Öte yandan hava sıcaklıklarının sıfırın altında seyretmesi nedeniyle don ve buzlanma riskine karşı da il genelinde yol ve kaldırım tuzlama çalışmaları devam ediyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
Çok komik 2 yıl önce
Karla mücadele fotoğraflarına bakın, sadece kürekli işçiler :)
15
parçalı bulutlu