banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN YENİ GÖREVLENDİRME

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’den belediye şirketleri BELTAŞ ve BELKA’ya sürpriz atama… AK Parti Düzce eski Milletvekili ve İl Başkanı Fevai Arslan BELTAŞ yönetim kurulunun yeni üyesi oldu. Yine Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Burçin Sarıcan da BELKA’nın yönetimine alındı. Milletvekili adayı olduğu dönemde kendisine büyük destek veren Arslan ve Sarıcan’ı belediye şirketlerinin üst yönetimine getiren Özlü, böylelikle iki yakın arkadaşını finansal ve istihdam konularında söz sahibi yaptı.

banner846
Gündem 07.04.2020, 13:34 07.04.2020, 15:04
8198
BAŞKAN ÖZLÜ’DEN YENİ GÖREVLENDİRME
banner844

Düzce Belediyesi’nde yeni atama rüzgarı… Başkan Faruk Özlü, kendine yakın olan iki ismi, belediye iktisadi teşebbüsleri olan BELKA A.Ş. ve BELTAŞ A.Ş.’nin yönetimine atadı.

Artık Fevai Arslan’ın gölgesi değil kendisi var

Düzce eski Milletvekili ve AK Parti eski İl Başkanı Fevai Arslan artık belediyeyi dışarıdan akılla değil, bizzat şirket yönetiminde yer alarak ortak akılla yönlendirecek. Milletvekili aday olduğu yıllardan bu yana Başkan Özlü ile arasından su sızmayan Arslan’ın birçok konuda eski arkadaşına tavsiye ve telkinlerde bulunduğu biliniyor. Teşkilattan gelen bir isim olan ve yıllardır esnaflık yaptığı için Düzce’nin dokusunu iyi bilen Arslan’ın bir süredir aktif göreve getirileceği konuşuluyordu. Beklenen hamle geçtiğimiz hafta geldi. Başkan Faruk Özlü’nün onayıyla eski Vekil Fevai Arslan, belediyeye ait şantiyelerde bazalt üretimi ve taş işletme faaliyetlerini yürüten BELTAŞ A.Ş.’nin finans ve yatırımdan sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu. BELTAŞ şirketine bağlı Çınardüzü Taş İşleme Tesisleri’nde üretilen asfalt hammaddesi bazaltın Rusya'ya ihraç edildiği şu günlerde Arslan’ın bilgi ve tecrübeleri ile yeni yurt dışı bağlantılar kurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İstihdam Sarıcan’dan sorulacak: Yetki yelpazesi genişledi

Düzce Belediyesi’nde icraatları ile dikkat çeken idarecilerden olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Burçin Sarıcan artık daha geniş yelpazede istihdamdan sorumlu olacak. İşe alım ve çıkarımlarla bizzat ilgilendiği için belediyenin kalbi konumunda olan insan kaynakları biriminin başında olan Sarıcan’ın istihdama yönelik konularda Belediye Başkanı Faruk Özlü ile sık sık birebir görüşmeler yaptığı biliniyor. Liyakatın işe alımlarda büyük rol oynaması gereken Düzce Belediyesi’nde onlarca işçinin alınması ve çıkarılmasında aktif rol oynayan Sarıcan’ın bu performansı Özlü tarafından yeni bir görevle taçlandırıldı. Müdür Sarıcan artık DÜZCE BELKA İnsan Kaynakları A.Ş’nin yönetiminde de görev alacak. 696 KHK ile kadroya geçen taşeron personelin bağlı olduğu BELKA A.Ş. insan kaynağı ve personel yönetimi sorumluluğunu üstlenirken, şirketin yönetime giren Sarıcan, istihdamın odak noktasında yer almış oldu.

Eski Belediye Başkanı Ahmet Azap ayrıntısı!

Öte yandan Düzce’deki ilçe ve belde belediyelerinin belli bir yüzdeyle Düzce Belediyesi şirketlerine ortak olduğu bilinirken, bu düşük yüzdeli ortaklıklar belediye başkanları ya da yardımcılarına yönetime girme imkanı tanıyor. Mevcut başkanlardan BELTAŞ ya da BELKA’nın yönetimine giren olmazken, Gümüşova’nın AK Partili eski Belediye Başkanı Ahmet Azap’ın BELTAŞ A.Ş. yönetiminde yer alması dikkat çekiyor. Diğer taraftan aslen Başkan Özlü gibi Çilimlili olan Fevai Arslan artık aynı zamanda akrabalık ilişkisi bulunan Ahmet Azap’la aynı şirket yönetiminde birlikte çalışacak.

Yorumlar (37)
Sadullah Keskin 1 yıl önce
Allah yemeyi nasip etmesin
Düzceli. 1 yıl önce
Erdoğan için ' Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamberdir !!!! ' diyen adamı boş bırakacak değiller ya. !! Tabiki kadro verecekler. Siz hayırdır. ??
Fevai ve Burçin 1 yıl önce
Îşsiz kalmışlardı
ÎYÎ birer işe yerleştirilmişler
Darısı Diğer işsizlere
Ekrem 1 yıl önce
Zeki Müren de bizi görecek mi???
Düzce'yi düşünen 1 yıl önce
yahu yazık yazık fevai arslan Düzce için ne yapmışta yeni bir görev veriliyor. şu Düzce'yi yiyip bitirenleri bi silin defterden artık ya...
Harranlı 1 yıl önce
Hep üst yönetime atamalar yapılıyor personelin hakkını verelim diyen yok başkanım geçen seneden beri 2 aylık mesailerimizi ödediniz 10 aylık mesai duruyor nisan ayına kadar ödenecek demiştiniz nisan da geldi perişan durumdayız Allah aşkına sesimize kulak verin artık dayanacak gücümüz kalmadı.
Kamil 1 yıl önce
Şimdi Düzce miz şahlanır Taze genç dinamik birisi İcraatlarını büyük bir heyecan ile bekliyoruz Bu kadar oldu ben bile yazdığıma inanmadım
Düzceli 1 yıl önce
Keller körler birbirini ağırlar sözünün aynısınız.Allahım affet beni bu başkana oy verdiğim için.Bilemezdim yandaşçılıklı çalışacağını bu yönetimde lay lay lom.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı bulutlu