banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ’YE “ÇOLAK İSMAİL” TALEBİ

banner619

Düzce Gürcü Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü'yü ziyaret etti. Ziyarette Dernek Yönetimi, Milli Güreşçi Gürcü Çolak İsmail’in adının yaşatılması için bir cadde ve sokağa isminin verilmesi talebinde bulundu.

banner846
Gündem 11.09.2020, 11:34 11.09.2020, 11:40
1757
BAŞKAN ÖZLÜ’YE “ÇOLAK İSMAİL” TALEBİ
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret eden Düzce Gürcü Kültür Derneği Başkanı Aydın Kubilay ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Konuralp antik tiyatro alanında sürdürülmekte olan arkeolojik kazı çalışmaları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

Ziyarette ayrıca, dernek yönetimi Başkan Dr. Faruk Özlü'den Bahçeşehir'den kaldırılan Başpehlivan ÇOLAK İSMAİL güreş sahası hakkında taleplerini de iletti. Dernek Başkanı Aydın Kubilay, Başkan Özlü’den Kırkpınar Başpehlivanlarından Gürcü Çolak İsmail'in kamuya mal olmuş milli güreşçi olmasından dolayı isminin şanına yaraşır bir yere verilerek yaşatılması talebinde bulundu.

Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü’de bu konuda yapılacak ortak çalışma ile  karar vermek istediklerini belirtti.

Ziyaret, Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü'ye Başpehlivan Çolak İsmail'in portresi ve özgeçmişinin bulunduğu tablo hediye edilmesiyle sona erdi.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (3)
HALİT ÇİÇEK 12 ay önce
DEĞERL ARKADAŞIM GÜZEL BİR YAKLAŞIMDA BULUNMUŞSUN.TEBRİK EDERİM.
Mafya kardes 12 ay önce
Yanindaki kopillere delikanliligi yetmedigi için “indirin” talimati veren yigilca duraginda bi zamanlar otobusculuk yapan arkadas! vezir olmus!!! Tabi me olamadigini kendisi olmadigi icin bilmiyordur.
Erhan pekçetin 12 ay önce
Gürcü derneği yok laz derneği bilmem çerkez derneğiymiş zaten toplum olarak ayrışmışız böyle saçma sapan şeylerle.