banner851

banner614

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ÖNEMLİ UYARI

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, son 2 yılda aidat borçlarını ödemeyen oda üyelerine önemli bir uyarıda bulundu. Başkan Şahin, 29 Ocak 2020 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aidat borçlarını ödemeyenlerin kayıtlarının askıya alınarak seçmen listelerinden silineceğini duyurdu.

banner846
Gündem 23.01.2020, 17:03
2336
BAŞKAN ŞAHİN’DEN ÖNEMLİ UYARI
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 2020 yılı askıya alım işlemleriyle ilgili olarak oda üyelerinin mağdur olmaması için bir açıklama yaptı.

Şahin açıklamasında; “5174 sayılı TOBB Kanunu'nun 10. maddesi 3. fıkrası "içinde bulunulan yıldan önceki iki yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında aidat ödemeyen üyelerin isimleri, oda yönetim kurulu kararıyla, meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir; aidat tahakkukları durdurulur. Bu fıkra hükmünün gereğinin her yılın Ocak ayı içinde yerine getirilmesinden oda yönetim kurulu sorumludur." hükmünü amirdir.

Bu kapsamda, 2018 ve 2019 yıllarında tahakkuk eden aidat borçlarını ödememiş olan üyelerimizin, 29 Ocak 2020 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aidat borçlarını ödemeleri, adres ve durumları tespit edilememiş olan üyelerimizin de güncel adres ve durumlarını tescil ettirerek odamıza bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, söz konusu yasa gereği yukarıdaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen üyelerin kayıtları askıya alarak; üye isimleri meslek gruplarından ve seçmen listelerinden silinecektir. Üyelerimize önemle duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (8)
Uzaktan 1 yıl önce
Biri telefoncu. Biri hali sahaci. Biri derimontcu. Demis ya dunya senin gibi bi kör ile benim gibi topala kaldi demis ya Timur. TSO kimlere kaldi.
Uzaktan 1 yıl önce
TSO dan herhangi bir hizmet verilmedigi icin olayi secim listesinden sileriz getirdiler. secim olsun baskan olalim yonetime girelim. Uyeye destek mi? O da ne.
Akıl 1 yıl önce
Gidin sorun bakalım kasada para var mı sadece aidat toplayın onu da paylaşıp yiyin. Sanayicinin önünü açacağına önünü kapatmaktan başka bir etkiniz yok. Bu oda borsa hepsi kalkar bir gün inşAllah
Esnaf 1 yıl önce
Silin zaten ne faydaniz var aslinde devlet bu kurumlari kapatmasi lazım teknoloji çağında bosa esnafa yük habire para isteyin başka bi iş yapmayın devlet büyükleri bu işe de el atar umarim
fethi civelek 1 yıl önce
sayın şahin esnaf bitik diğer yönetimlerde yok muydu bu kanun esnafı tehdit etmeyin kaşınmayın aç esnaf gelir yer orda sizi
Esnaf 1 yıl önce
Tso aldığı paranın binde biri kadar fayda sağlamıyor esnafa seçimde kazancak adamlarda belli kim benim borcumu öderse oy onun mantığı var zaten.
E seçimde ödenmemiş miydi 1 yıl önce
Seçimde ödenmemişmiydi adaylar oy alacağı kişilerin borçlarını kapatıyordu diyorlardı... e seçilenler ödememişlermiydi ki? Yanlış duyum demekki...
Düzce 1 yıl önce
Oda kaydınıda silseniz ıyı olur kaç sefer muracat oldu kaydı silmediniz onada çare bulun açıklama bekliyoruz
20°
parçalı bulutlu