banner851

banner614

Başkan, toplantı mesaisinde

Antalya'da İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile yapılan Belediye Başkanları Bilgilendirme Toplantısı'na Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram da katıldı.

banner619
Gündem 22.06.2009, 16:21
187
Başkan, toplantı mesaisinde

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Antalya’da İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile 20-24 Haziran 2009 tarihleri arasında düzenlenen ‘Belediye Başkanları Bilgilendirme’ toplantısına katıldı. 3 gün sürecek olan toplantıya İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katıldı.

21 Haziran 2009 tarihinde başlayan ve 3 gün süren 1. grup eğitim programı çerçevesinde Belediyelerin Mali Yapısı ve Raporları, Reform Işığında Kent Yönetimi Vizyonu, Kentsel Dönüşüm ve Toplu Konut, Başkan-Meclis ve İhtisas Komisyonu İlişkileri, Kent Yönetiminde Planlama, Belediye Başkanlığı ve Etik İlkeler, İller Bankası Belediye İlişkileri, Kent Yönetiminde Katılım, Kent Yönetiminde Mali Yapı, Merkezi Gelirler, Yerel Gelirler, Alternatif Gelir Kaynakları, Belediyelerde Borç Yönetimi, Kent Yönetiminde İletişim, AB Fonlarından Yararlanma, Yerel Hizmetlere Özürlülerin Ulaşımı konularında sunumlar yapılacak.

Kent Yönetiminden Beklentiler konulu bir de panel düzenlenecek. Panelde, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir dönem Düzce Valiliği görevinde de bulunan Mahalli İdareler Genel Müdürü Ercan Topaca, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, İller Bankası Genel Müdürü Hidayet Atasoy da birer konuşma yapacaklar. Toplantıdaki konular ise Düzce'nin de sorunları arasında yer alan bölümlerden oluşuyor. Başkan Bayram'ın toplantının ardından aldığı bilgileri Düzce'de de ele alması bekleniyor.

Yorumlar (0)