banner851

banner955

BAŞKAN YÜREKLERE SU SERPTİ

Düzce’de sel afetinin ardından yaşanan içme suyu sorunun ortadan kalkması için gece-gündüz süren mücadelede önemli aşama kaydedildi. Ana regülatör ve terfi istasyonundan gelen suyun birleştirilmesi amacıyla süren çalışmalar tamamlandığında su ve basınç problemi kökten çözülecek.

Gündem 07.07.2022, 13:30 07.07.2022, 16:57
3088
banner986

Düzce’nin içme suyunun karşılandığı Uğur Suyu üzerindeki ana içme suyu regülatörünün de bulunduğu güzergahta selden çöken yolun yeniden yapılmasıyla birlikte içme suyu ana regülatöründe temizlik çalışması başlatıldı.

Sel felaketiyle birlikte Düzce’nin içme suyunu temin eden ana regülatör ve su temin malzemelerinin sel suyundan zarar görmesinin ardından Düzce Belediyesi ekipleri, yolu Uğur Suyu’na karışan regülatöre iki gün sonra ulaşabildi. Alternatif terfi istasyonunun yapılmasına ağırlık veren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, yıkılan yolun yapılmaya başlamasıyla birlikte ana regülatörde de çalışma başlattı.

Tamamı çamur altında kalan ve yıkıntıların içinde tüm yapının bozulduğu ana regülatörde temizlik çalışmalarını başlayan ekipler, temizliğin ardından sistemin çalışıp çalışmadığını test edecek.

“İki regülatörden su vereceğiz”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Su hattımızın tamiratı için borularımızın teslimatını alıyoruz. Yıkılan yolun yapılmasıyla birlikte gelen borularımızı hatta döşemeye başlayacağız.

Ana regülatör ve terfi istasyonundan gelen suyu birleştirdiğimizde su ve basınç sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak. Hemşehrilerimizin yaşadığı sıkıntıyı hem kısa sürede çözmüş olacağız hem de alternatifli bir şekilde suyu vatandaşlarımıza ulaştırmış olacağız.” diyerek yüreklere su serpti.

banner844
Yorumlar (3)
Yorumcu 1 ay önce
Sular aktiginda da buoanil akıyor adı içme suyu içersek koleradan oluruz hetalde
Ali veli 1 ay önce
Başkan yüreklere su serpeceğine, hatlara su verse daha makbul olur, bizde suya kavuşmuş oluruz.
GÖREV 1 ay önce
BAŞKAN ORADA BAKAN OLARAK MI YOKSA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK DURUYORSUN.BAKIYORMUSUN GÖRÜYORMUSUN SENİN İŞ ELBİSEN YOK MU SADULLAH BUNU YAYINLA TAMAM MI SENDE SİYESET YAPMAAAAAAAAA
25
açık