banner851

banner955

“Başkan'a hakkımızı helal etmeyiz.”

Camikebir Mahallesi'nde oturan vatandaşlar, mahallelerinden geçen çevre düzeni planı konusunda yaşanan tepkilerini göstermek için dün yürüyüş yapmıştı.

Gündem 08.10.2008, 18:17
205
“Başkan'a hakkımızı helal etmeyiz.”
banner1032

Belediye'nin çevre düzeni planı çerçevesinde bulanan Camikebir Mahallesi sakinleri çevre düzeni karşılığında Belediye'nin arsalarına komik rakamlar verdiğini söylüyor. Bu sorun nedeniyle tepkilerini göstermek için dün yürüyüş yapan mahalle sakinleri bugün de yaşadıkları sorunları anlattılar. Mahalle sakinleri özellikle Başkan Mehmet Keleş'e tepki göstererek, “Bize adam gibi para versinler arsalarımızı verelim. Böyle rakamlarla bizi kandırmaya çalışsınlar. Biz burada yıllardır yaşıyoruz ve mahallemizde unutulmayacak anılarımız var. Şimdi bütün bunları geride bırakarak komik rakamlarla arsalarımızı satamayız. Başkan'dan biraz daha insaflı olmasını istiyoruz. Eğer bu şekilde olacaksa Mehmet Keleş'e hakkımızı helal etmeyiz. Bizi bu şekilde mahallemizden çıkaramazlar.” şeklinde konuştu.

Mahalle de oturan bir teyze de oturduğu sandalye de tepkisini dile getirerek, “Bizim halimiz ne olacak? Biz bu mahallenin insanlarıyız ve mahallemizde doğup büyüdük. Ben Başkan Mehmet Keleş'e hatta Başbakan'a sesleniyorum. Bize sahip çıksınlar. Mahallemizi elimizden almasınlar. İkisini de iyi tanırım. Böyle olursa ikisine de hakkımı helal etmem.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu