banner851

banner955

Başkandan Hemşehrilerine Sendika Kıyağı !

Aralarında Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in akrabalarının da bulunduğu İntaş çalışanları hafta sonunda apar topar Belediye İş Sendikası'na üye yapıldı !

Gündem 04.02.2009, 23:48
214
Başkandan Hemşehrilerine Sendika Kıyağı !
banner1032

Aralarında Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in akrabalarının ve yakınlarının da bulunduğu İntaş çalışanları hafta sonunda apar topar Belediye İş Sendikası'na üye yapıldı !

Düzce Belediyesi'ne bağlı İntaş Şirketi'nde çalışan ve çoğunluğunu Cumayerliler'in oluşturduğu 125 kişinin Belediye İş Sendikası'na üye oldukları ve sendikalı yapıldıkları öğrenildi. Geçtiğimiz pazar günü Çamköy Şantiyesi'nde Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Belediye İş Sendikası Ankara genel merkez yöneticilerinden Erdoğan Kefeli'nin biraraya gelerek sözleşmeli olarak çalışan 125 işçinin sendikaya üye olması için görüşme yaptığı ve işçilerle sözleşme imzalandığı ortaya çıktı. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in AK Parti tarafından tekrar aday olarak gösterilmemesi nedeniyle kendilerini güvence altına almak isteyen işçiler, sendikalı oldu. 29 Mart'ta yapılacak olan Yerel Seçimler'den sonra yeni seçilecek belediye başkan adayının sözleşmeli personelle çalışmama kararı alması ihtimaline karşın işçilerin sendikaya üye olarak önlem aldığı konuşulurken Başka Keleş'in sözleşme imzalanması için girişimlerde bulunması ve Kefeli ile bizzat görüşmesi dikkat çekti. Hafta sonunda gerçekleşen görüşmenin ardından işçiler sendikaya üye olarak yerlerini bir bakıma garanti altına almış oldular. Sözleşmenin kamuoyunda duyulmasının ardından da Keleş için Hemşehrilerine ve akrabalarına kıyak yaptı yorumları  yapılmaya başlandı.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu