banner851

banner614

BAŞLARINI SOKACAKLARI BİR YUVALARI OLACAK…

banner619

Düzce Merkeze Bağlı Bahçeşehir’de, iddiaya göre kirayı ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından evden çıkartılan İsmail ve Aynur çiftine başta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olmak üzere, hayırsever vatandaşlar tarafından birçok yardım ulaştırıldı. Öncü Haber Merkezine ulaşarak yapılan yardımlardan dolayı herkese teşekkür eden İsmail Cankel, “Bütün herkes, bize yardımcı olabilmek için seferber oldu. Allah onlardan razı olsun” dedi.

banner846
Gündem 30.06.2021, 12:37 01.07.2021, 16:43
2141
banner844

Düzce Merkeze bağlı Bahçeşehir (Kalıcı Konutlar) 14. Bölge 113. Sokakta kirada oturan İsmail ve Aynur Cankel çifti, iddiaya göre yaşadıkları ekonomik sıkıntılardan dolayı kiralarını ödeyemeyince ev sahibi tarafından evden çıkartıldı.

Ev sahibi ile görüştüğünü söyleyen İsmail Cankel, ev sahibinden temmuz ayına kadar süre istedi ancak ev sahibinin kabul etmediğini belirtti. Bir buçuk yaşında kızı ve eşi ile sokakta kalan Cankel çiftinin bu durumuna kayıtsız kalamayan hayısevere vatandaşlar Öncü Haber Merkezi ile aileye yardım etmek istediklerini söyledi. Söz konusu haberin Öncü Haberde yayımlanmasının ardından aile ile irtibata geçen Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve hayırsever vatandaşlar aileye yardım elini uzattı. 

“Allah herkesten razı olsun”

Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, iki gündür bir buçuk yaşında kızları ile sokakta kalan İsmail ve Aynur Cankel çiftine nakdi para yardımı yapıldı. Vakıf ayrıca, tutacakları yeni eve yerleşene kadar, Aynur Cankel ve kızları N. Cankel kadın konuk evine yerleştirilirken, İsmail Cankel ise otele yerleştirdi.

Yaşanan son gelişmelerin ardından Öncü Haber Merkezinin iletişime geçtiği İsmail Cankel, “Sosyal Yardımlaşma tarafından yardım aldık. Haberden sonra bize ulaşmak isteyenler çok oldu. Bütün herkes bizim için seferber oldu. Allah herkesten razı olsun.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile yapılan görüşmede ise aile için her türlü yardımın yapılacağını belirtildi.

HEBER: M. KİLELİ

Yorumlar (3)
şişmansiyasetçi 1 ay önce
Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Halkımızın sorunları hepimizi ilgilendiriyor. Kimse mağdur olmasın.
Resul İnan 1 ay önce
' YİNE ' DEVLET Mİ SAHİP ÇIKTI ? E NE OLACAKTI? SİZE DÜŞEN TAKİP HABERCİLİĞİ YAPMAK 10 GÜN SONRA GÖRELİM BURADA DURUMLARI NEDİR?
İsimsiz 1 ay önce
Arkadaşlar bu kalıcı konutlarda ki aile gerçekten çok mağdur yardım etmek isteyenlere duyurulur bı bebek var dün akşama kadar açlıktan ağlamış kız çocuğu iletişim için 05527259916 bu oşahsın telefonu bizde elimizden geleni yapıcaz