banner851

banner614

BAYRAĞIMIZI YIRTAN IRKÇI VEKİLE TEPKİ YAĞDI

banner619

Avrupa Parlamentosu (AP)'nda ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk bayrağını yırttı. Skandal provokasyona Türkiye'den çok sert tepki gelirken, her yer Türk bayraklarıyla donatılmaya başlandı. MHP ve İYİ Parti Düzce il binalarına da dev Türk bayrağı asıldı.

banner846
Gündem 31.01.2020, 13:46 31.01.2020, 17:47
800
banner844

Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulunun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda bölgedeki göçmenlerin durumu ele alındı.

Yunanistan'ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisinin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Ioannis Lagos, "Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak?" diyerek tepki gösterdi.

"İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır"
Irkçı Lagos, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz." diyerek kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtarak büyük bir provokasyona imza attı.
Buna karşılık, oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söyledi.

Türkiye'den çok sert tepki
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Türk Bayrağı'nı yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, ''Avrupa'nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin'' dedi.

Resen soruşturma başlatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da bu skandal karşısında harekete geçerek, Lagos hakkında “Türk bayrağını alenen aşağılama” suçundan resen soruşturma başlattı. 

Dev Türk bayrakları asıldı

Türkiye, Ioannis Lagos’un bu alçakça hareketine topyekun çok sert tepki gösterirken, vatandaşlardan kurumlara, siyasi partilerden esnaflara kadar her yer bayrağımızla donatıldı. MHP Düzce İl Teşkilatı da parti binasına dev Türk bayrağı asarak, bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolünü gururla dalgalandırdı. Aynı şekilde İYİ Parti de parti binasına dev Türk bayrağı astı.  
Yorumlar (4)
ALİHAN ÖZTÜRK 1 yıl önce
TÜRK OLMAK ZORDUR DUNYAYLA SAVASIRSIN TÜRK OLMAMAK DAHA ZORDUR ÇÜNKÜ TÜRKLERLE SAVSIRSIN
Aa 1 yıl önce
Şanlı Türk Bayrağımız, Al Bayrağımız. Ona uzanan eller kırılsın!
YAVUZ 0881 1 yıl önce
Bayrak asmayla bu işler olmuyor demekki bizim varlığımızı ipine takan yok kanuninin alman kralına yazdığı mektubu hatırlayın bizim ecdadımız böyleydi biz ne olduk
Canberk 1 yıl önce
Kafası gövdesine ağır gelmeye başlamıştır.
27°
açık