banner851

banner614

'BAYRAK ASIN' UYARISI

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Düzce'de vatandaşlar ev, büro ve işyerlerine Türk bayrağı asarken, çarşı merkezinde bayrak asmayan esnaflara zabıtadan uyarı geldi. Düzce Belediyesi zabıta ekipleri, büyük zaferin 96. yıldönümünde bayrak asılmayan işyerlerine girerek, "Bayrak asmayı unutmuşsunuz" diyerek hatırlatmada bulundu.

banner619
Gündem 30.08.2018, 11:57 30.08.2018, 15:42
1789

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de tören ve etkinliklerle kutlanıyor. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanmasının 96. yıldönümü dolayısıyla Düzce'de bir çok ev, büro ve işyeri Türk bayrakları ile donatıldı. Şehrin göbeğinde kepenk açan bazı esnaflar bayrak asmayı unutsa da uyarı çok gecikmeden geldi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bu sabah İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile Spor Sokak'ta bayrak uyarısı için görev başındaydı. Çoğu esnafın büyük zafer nedeniyle vitrinlerine Türk bayrağı astığı görülürken, asmayan işyerlerinden içeri giren zabıta ekipleri "Bayrak asmayı unutmuşsunuz" diyerek hatırlatmada bulundu.

Hem kendilerini uyarmaları hem de bayrak hassasiyetinden dolayı zabıta ekiplerine teşekkür eden esnaflar da hemen bayraklarını işyerlerinin önüne astı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (7)
Manevi ve milli 3 yıl önce
Toplum olmus tuketim toplumu,avmler, tatiller,sanal hayat..insanlarda manevi milli bir yapi kalmadi.Zorla bayrak as demek degil toplumu egitmek lazim somut seylerle bilinclendirmek lazim. Buyuk taaruz parki olmali mesela ona uy
Mert 3 yıl önce
"Atli zabitalarmiymis kirbaclamislarmi esnafi.."
Bos isler...sanirsin demirperde ulkesiyiz..kimse kimsenin vatansevgisini sinama hadsizligine dusmesin..
Şimdi 3 yıl önce
Milli olan herşeyimizi yitirdik malesef 15 bin tl lik askerlik bedeliylede finali tamamladık malesef
Serdar gürler 3 yıl önce
Zorla güzellik olmaz önce içinizdeki birikmiş irinleri temizleyin yeter anlayan anladı zaten.
bayrağımı seviyorum ama 3 yıl önce
illede bayrak asın diye zorunluluk olmamalı.sonra bu davranış kalıbı yerleşiyor.ilerde bir zorunluluk filan gibi algılanmaya gidiyor.bayrak,vatan sevgimiz zaten kalbimizde.
Eğitim şart 3 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum unutmayın bu ülkenin kamuflaj ve bayrağının gölgesinde senelerce yaşamış olan kansizlar millet-i hava araçlarıyla bomba yağmuruna tuttu demek ki insanın sözü değil özünde hikmet
Murat 3 yıl önce
Böyle önemli günlerde bayrak asılması güzel bir şey. Ancak devlet görevlilerinin bayrak asmayanı tespit edip uyarıda bulunmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bazısı gösteriş yerine manevi olarak anmak istemiş de olabilir.