banner851

banner955

Bayraktar, “47 Mezarlıkta Düzenleme Yapıldı”

6 ay önce Düzce Belediyesi tarafından mezarlıklarda başlatılan çalışmaların büyük bölünün tamamlandığı ve kalan eksiklerinde giderilmesi için çalışıldığı açıklandı.

Gündem 18.06.2010, 18:58
224
Bayraktar, “47 Mezarlıkta Düzenleme Yapıldı”

Düzce Belediye Başkan yardımcısı Bayram Bayraktar, mezarlıklarda 6 ay önce başlatılan çalışmaların önemli bir kısımının tamamlandığını açıkladı.
Merkeze bağlı 48 mahallenin 47 mezarlığında İş-Kur'la yapılan anlaşma sonucunda 6 aylık 50 geçi işçinin de katılımıyla başlatıldığını söyleyen Bayraktar, öncelikle mezarlıkların çevre düzenlemesinin yapıldığını ve ağaçların dallarının kesildiğini belirtti ve çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini söyledi. 47 mezarlıkta genel temizlik, çevre düzenlemesi ve yıkılan duvarlara yönelik çalışmalar yapıldığını dile getiren Başkan yardımcısı, “50 işçinin sözleşme süresi sona erdi. Biz, Mezarlıklar Müdürlüğü'ndeki mevcut personelimizle diğer eksiklerin giderilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şehir mezarlığında kapsamlı bir çalışma var. Ağaç kökleri sökülüyor ayrıca fidanlamada yapılacak. Biz ömrünü bitiren ağaçları kesiyoruz. Şehrin dört bir yanına onbinlerce ağaç diktik. Bunun devamı da gelecek” dedi. Darıcı mezarlığında yapılan çalışmalar sonucunda mezarlığın belli bir düzene girdiğini belirten Bayraktar, cenazelerde namazı kılınacak alan hazırladık. Vatandaşlar da buranın üstünü kapatacaklarını söylediler dedi. Belediye Başkan yardımcısı Bayram Bayraktar, açıklamasında belediye sınırları içinde bulunan tüm mezarlıklarımızda yaptığımız çalışmalar sunucunda belli bir iyileştirme meydana geldi dedi.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)