banner851

banner955

Bazı Kantinlerin Ruhsatları Yok

Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından kantin denetimleri tüm hızı ile devam ediyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bazı kantinlerde belediyeden alınması gereken ruhsatların olmadığı tespit edildi.

Gündem 04.11.2009, 13:22
199
Bazı Kantinlerin Ruhsatları Yok

Okul kantinlerinin Zabıta Ekipleri tarafından kontrolleri devam ediyor. Genel kontrollerini sıklaştıran Zabıta Ekipleri, kantindeki yiyecek içeceklerin tamamının üretim ve son kullanım tarihlerini tek tek kontrol ediyor. Son günlerde gündemden düşmeyen domuz gribi tehlikesine karşı zabıtalar, kantin çalışanlarını eldiven, önlük ve sağlık kontrollerini yapmaları konusunda uyardı. Önlüksüz çalışan ve iş yeri sağlık karnelerinin vizeleri geçen kantin çalışanlarını uyararak 7 gün süre veren Zabıta ekipleri uyarılara uyulmaması halinde cezai işlem uygulanacağını dile getirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyeli "Düzce'deki okul kantinleri denetlenerek satılan ürünlerin genel kontrolleri yapılmaktadır. Okul kantinlerinde çalışanların ise sağlık kontrolleride yapımaktadır. Çalışmalar rutin bir şekilde devam edecektir." dedi.

banner844
Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu