banner851

banner614

BEBEĞİNİN 1 YILLIK İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Düzce'de denetim yapan polisin, sokağa çıkma yasağında çocuğuna bakmak için çalışırken yakaladığı ve 5 bin 850 lira ceza kestiği kağıt toplayıcısı Ramazan Dadak’a bir yardım da Bursa’dan… CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz,sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Dadak’ın bebeğinin tüm ihtiyaçlarını bir yıl boyunca karşılayacaklarını söyledi.

banner619
Gündem 21.04.2021, 13:30 21.04.2021, 16:15
2802

Tüm Türkiye, Öncü Haber’in gündeme taşıdığı kağıt toplayıcısı Ramazan Dadak’ı konuşuyor. Geçtiğimiz cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasında çöplerden kağıt toplamak için sokağa çıkan Ramazan Dadak’a, valilik kavşağında uygulama yapan polis ekiplerince ehliyetsiz motosiklet kullanmak ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek suçlarından toplamda 5 bin 850 TL idari para cezası uygulanmıştı.

Kendisine kesilen cezaları engellemek için polis ekiplerine gözyaşı dökerek, “Ne olur ceza kesmeyin. 6 aylık çocuğum var. Bu cezaları ödeyemem. Elinizi, ayağınızı öpeyim” diye yalvaran Ramazan Dadak’ın bu görüntüleri Öncü Tv ekranlarında yayınlanmasının ardından, Türkiye genelinde büyük yankı buldu.

Hem ulusal kanalların hem de sosyal medyanın gündemine oturan Dadak için yurdun dört köşesinde yardım kampanyaları başlatıldı. Sosyal medyada yayılan görüntülere Bursalılar da kayıtsız kalmadı. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz da, Dadak için yardım yapacaklarını açıkladı.

“Ramazan'a kesilen cezayı biz ödeyeceğiz”

Düzce'de yaşayan ve karton toplayarak 6 aylık oğluna bakmaya çalışan Ramazan Dadak’a, sokağa çıkma yasağında çalışmak zorunda olduğu için 5 bin 850 TL ceza kesildiğini belirten Yılmaz, “Gözyaşları içinde ceza kesilmemesi için kendini parçalayan Ramazan ile yarın irtibata geçiyoruz. CHP Nilüfer olarak Ramazan'a kesilen cezayı biz ödeyeceğiz. 6 aylık evladının mama, bez, pişik kremi ve ıslak mendil ihtiyaçları yıl sonuna kadar CHP Nilüfer Bebek Market kampanyamız dahilinde her 15 günde bir adresine kargo ile göndereceğiz.” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (8)
İnsan 5 ay önce
Allah razı olsun kim hangi başkan hangi parti olursa olsun mübarek günde yardimlarini kabul etsin.malesef bu ülkede durum içler acisi.darisi iktidarda olan düzceyi yöneten siyasetcilere birazda siz sahip cikin ramazan bey gibi yardima muhtaç insanlara.ALLAH BUNUN HESABİNi ER GEÇ SORACAK
Üstat 5 ay önce
Bu arada ben hiçbir partili degilim chp yardım etmiş allah razı olsun arkadaşlar virüs var işsizlik var bırakalım bu parti işlerini birlik olalım birlik şu zo zor günlerde lütfen diyorum lütfennn
Üstat 5 ay önce
Chp reklam yaptı ne alaka kardeşim. İnsan olmak şuçmuuu kişilerin art niyet liligine bakınyav yazıklar olsun insanlık bitmiş
Düzce li 5 ay önce
CHP REKLAMINI YAPTIN
Xxxx 5 ay önce
Şimdi dicek işte akp bir şey yapmadı etmedi fırsat doğdu içten ve samimi bir şekilde yardımda bulunulduğuna sadece onların zihniyetindekiler inanır bir oy kaptık diye sevinir gariplerim
Duzceli 5 ay önce
Siyasilerede gösteriş ve reklam fırsatı cıktı. Dün kaynaşlı belediye başkanı bugün nilüfer belediye başkanı. Boy boy resim cekip iyilik olmaz. Adam gibi sessiz sedasız yapın iyilik işlerinizi.
Mustafa 5 ay önce
ceza yememek için ağladı yazanlar :)
Av 5 ay önce
Haberi ilk yaptığınız da yok ceza yememek için ağladı diyordunuz