banner851

banner614

BEDELLİ ASKERLİKTE GÜN SAYISI DEĞİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik gün sayısının 21 gün olarak belirlendiğini söyledi.

banner619
Gündem 23.07.2018, 12:31
2112
BEDELLİ ASKERLİKTE GÜN SAYISI DEĞİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik gün sayısının 21 gün olarak belirlendiğini söyledi. Muş, "Plan Bütçe akabinde görüşmelerin tamamlanmasının ardından bu teklifin kanunlaşmasını bekliyoruz. Üç kriter söz konusu biliyorsunuz. Kamuoyundaki tartışmalar, siyaset kurumundaki tartışmalar ve TSK'nın bugün ve gelecekle ilgili planlanması çerçevesinde 28 günlük askerlikle ilgili teklifimiz bugün görüşülmekte ve biz teklifin 21 gün olarak revize edilmesi konusunda komisyona teklifte bulunacağız" dedi.

"GRUPLARIN GÖRÜŞLERİ DİKKATE ALINARAK HAZIRLANAN BİR TEKLİF DEĞİLDİR"
Muş, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Teklif hazırlanırken tüm kesimlerin görüş, beklenti ve talepleri dikkate alınmıştır. Bir grubun görüşleri dikkate alınarak hazırlanan bir teklif değildir ve bugün komisyona 21 gün olarak yeni bir teklif sunmuş olacağız.

Teklifle ilgil çalışmalara son halini TBMM verir. Müzakerelerde bizim teklifimiz, 28 günün 21 gün şeklinde yeni bir teklif olarak sunulmasıdır. Takdir miletvekillerinindir. Bedel ve yaşta bir değişiklik olmayacak; 25 yaş ve 15 bin lira..."


BAHÇELİ: 28 GÜNE NE GEREK VAR!
Geçen günlerde bedelli askerlikle ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır?" ifadelerini kullanmıştı. (Kaynak: haberler.com)

Yorumlar (8)
zorunlu askerliğe hayır 3 yıl önce
bedelli askerlik 2011 ve 2014 kendi bakan çocukları ve yeğenleri için süresiz çıkartıldı şimdi millet evlatları istediği için açık hava cezaevi olan kışlalara 21 gün zoraki askerlik yaptıracaklar umarım herkes kendi şehrinde yapar da sabah 9 akşam 5 şeklinde sonra dağılır herkes. yazık bu milletin evlatlarına zorunlu askerliğe hayır.
seradr 3 yıl önce
SA denilen arkadaş vatan hizmet hakka hizmet nasıl dedelerimiz gazilerimiz şehitlerimiz bu ülke için savaşıp bu ülke için gazi olup şehit olmuş sa her türk gençin asli görevidir sen rahat ol her türk asker doğar bedelli değil o zaman da bedeli olsaydı ben kendi şahsım adına gşderdim şimdi dicenki işimiz var mevkimiz var emin ol benim de var mevkim işim güçüm ama önce vatan
SA. 3 yıl önce
YA BU ASKERLİĞİNİ YAPANLARA BEDELLİ O ZAMAN VURSAYDI YOK BEN BEDELLİ YAPMAYACAĞIM DELİKANLIYIM PAŞALAR GİBİ ASKERLİK YAPICAM DERLERMİYDİ ACABA?
. 3 yıl önce
15 Bin liraya vatan borcu odenmez
Yok öyle yağma????????? 3 yıl önce
Askere gidip kim şehit olmuş ? Güldürmeyin şehit dediğiniz paralı askerler şimdiki erler sadece patates soyup komutanların ayak işlerini yapar saçmalamayın birde ağlamayın :)))
serdar 3 yıl önce
ya hiç gitmeyin de bari o canım kamuflajın bir gururu var 21 gün giyilince üzülür her türlü benim gözümde saygılılar
YOK ÖYLE YAĞMA 3 yıl önce
SAÇMA, BU İŞ SAÇMALIK, BİR ŞEHİT OLDUMU, HERKES VATAN MİLLET DİYOR, ASKERLİĞE GELİNCE VER PARAYI ASKERLİK YAPMA, BİRDE 28 GÜN İÇİN ONU DA YAPMAYALIM DİYE VERYANSIN ET
İso 3 yıl önce
Şu askerliğin süresini de düşürsünler bari. Herkes 15 bin veremeyebilir.