banner851

banner614

BEDELLİ ASKERLİKTE SON AÇIKLAMA

Bu zamana kadar bedelli askerlik konusunda değişik açıklamalar yapılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

banner619
Gündem 14.07.2018, 09:16 14.07.2018, 17:34
1211

Son zamanlarda gündemin en önemli konuları arasına giren bedelli askerlikle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu zamana kadar her kesimden açıklamaların yapıldığı bedelli askerlik konusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklaması da eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin ardından gündeme alınacağını açıkladığı bedelli askerlik konusunda "Zannediyorum en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz. O zamana kadar da hazırlıklarımızı bitirmiş oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz" dedi.

Yeni dönemde ekonomi ile ilgili olarak izlenecek yol haritasını da değerlendiren Erdoğan, “Makro ve mikro ekonomik dengeler anlamında hassasiyetimizi korumaya devam edeceğiz. Bu hususta kararlılık önemli. Ekonomide söylem birliği de çok önemli. Her ağızdan ayrı bir ses çıkmamalı. Olumsuzluklara fırsat vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın NATO Zirvesi öncesi üye ülkerin harcamalarını artırma çağrısı yapmasını değerlendiren Erdoğan, “Türkiye bu noktada da iyi bir konumda. Bunu da artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. Savunmada atmamız gereken adımları zaten atıyoruz” diye konuştu.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (3)
Zorunlu ASKERLİĞE EVET 3 yıl önce
Damarlarımda Asil Türk kanı olmayan zorunlu Askerliğe hayır diyemez
Zorunlu askerlige evet 3 yıl önce
Askerde napcagimizi ogreniyoruz zorunlu askerlik sart yarin oburgun savasta eli silah tutamayan savasmadan kacan millet olmamaliyiz

Bu bnm gorusum sahsi fikrim
Askere gitmeyen hasta vb durumda olmayip keyfi gitmeyenlere karsi gorusum bole
zorunlu askerliğe hayır 3 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanı biz zorunlu askerlik karşıtlarının sayesinde tekrar seçildi tabi ki bedelli askerlik ilk icraatlerinden biri bu olacak ayrıca, askerlik süresi de kısalacakmış çok şükür askerlik gittikçe zorunlu halden çıkmaktadır. Gitgide herkesin eline silah verilmeyecek bir Türkiye 'ye doğru gidiyoruz. Zorunlu askerliğe hayır. Nefrete kinlere karşı olanlarız. Bizler ülkenin ordusu olmasını istiyoruz ama profesyonel ordu olsun istiyoruz her erkek asker olamaz.