banner851

banner955

BELEDİYE 15 MİLYON DAHA BORÇLANIYOR

Bu akşam gerçekleştirilen Düzce Belediyesi Meclis Toplantısı Mart Ayı 2.Birleşimi’nde, asfalt yapımında kullanılmak üzere bitüm alımı için İller Bankası’ndan 15 milyon TL kredi istenmesi talebi meclisten oy birliği ile geçti. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminalinin ortak gideri olan doğalgaz masrafının işletmeci tarafından ödenmesi tahsilatının ise müstecirden metrekara başına yapılması talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem 07.03.2018, 20:58 08.03.2018, 17:50
2819

Bu akşam gerçekleştirilen Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı 2. Birleşimi, Düzce Belediyesi Meclis Salonunda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 40 gündem maddesi görüşüldü.

Belediyenin kadrosuna 4 şef daha
Meclisin ilk gündem maddesi, norm kadro uygulamaları kapsamında 4 kişilik şef kadrosu ihdas edilmesi talebi oldu. Bir önceki birleşimde plan bütçe komisyonuna havale edilen talep meclisten oy çokluğu ile geçti. Böylece Düzce Belediyesi’nin kadrosuna 4 şef daha alınacak.

İller Bankası’ndan 15 milyon TL kredi alınacak
Yine bir önceki birleşimde asfalt yapımında kullanılmak üzere bitüm alımı için İller Bankası’ndan 15 milyon TL’lik kredi talebi için Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edilmişti.  Komisyon tarafından kabul edilen talep meclisten de oy çokluğu ile geçti.

Terminalin ortak giderini işletmeci karşılayacak
Mecliste görüşülen bir diğer önemli konu ise Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yönetmeliğinde değişiklik yapılması talebi oldu. Terminalin ortak giderleri kapsamına giren doğalgaz faturasının müstecirlerden tek tek toplanması aşamasında sorun çekilmesi konusunda yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi talebi plan ve bütçe komisyonuna hava edilmişti. Buna göre, terminalin mevcut işletmecisi olan belediye doğalgaz faturasını ödeyecek, tahsilâtını ise müstecirden metrekare başına yapacak.

Badur’dan “Zeytin Dalı olsun” talebi
Ayrıca Düzce Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nden gelen Yüksekova Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına kardeş şehir ilişkisi kurulması talebi meclisten oy çokluğu ile geçti. AK Partili Meclis üyesi Kadir Badur ise, Düzce Belediyesi’nin bölgeye bir yatırım yapması halinde isminin “Zeytin Dalı” olması konusunda talepte bulundu.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (26)
Selam 5 yıl önce
Bir de müslümanız diye rol yapıyorsunuz, kredi ne demek faiz demek, faiz ne demek Allah ve resulu ile savaşmak demek.Bari biz halkı karıştırmayın o kredi işlerine,öz kaynaklar ile hizmet edin bize faize bulaşacaksak hizmet de istemiyoruz.
köylü 5 yıl önce
kardeş şehıre bız park yapalım onlar da bıze cöp dökme yerı yapsınlar
nedım 5 yıl önce
biz her işi kredı cekerek borc içinde yapıyoruz başka illere kıyak yapacak durumda mıyız eger bu durumda igelmişdek sıze burava ama cöplerı dökecek suyumuzu arıtacak tesısmız yok
Birisi 5 yıl önce
Kalleşlerle bizi kardeş yapmaya çalışanlara hakkım haram olsun.
Serdar 5 yıl önce
Alınan bitümün en az bir milyonu yeypaş para kazansın bazalt satsın diye boşa giden para her yeri bazalt yapıyorsunuz sonra kesiyorsunuz kul hakkı yiyorsunuz... aldığınız bazalt malzemeye de en az 10 lira tonda fazla para ödüyorsunuz oldu mu size bir milyon daha Düzceye her yıl en az bu iki kalemden 2 milyon zarar veriyorsunuz...
düzceli 5 yıl önce
Keleş Başkan gitti, Düzcenin sorunları bitti çok şükür!!! Borçlarımızı ödüyoruz, yatırımları bitirip yeni yatırımları projeleri başlatıyoruz... Herkes Keleş dönemlerinden daha fazla hizmet alıyo, su otobüs bedava... Tunceli'nin 3000 nüfuslu ilçesi Ovacık'la Düzce'yi bir tutup adamı yediniz ya, afiyet olsun Düzce...
vatandaş 5 yıl önce
Düzcespora bağış yapmadan başlamayan inşaatlar var belediye bıraksın düzcesporu kendine alsın bağışları park istesin durak istesin otobüs istesin en azından paranın gittiği yer belli olur. heray trilyonlarca borç alınır mı yazıktır
Aa 5 yıl önce
Ne sorumsuz çocuk... Krediyle yaşıyor. Kendisi helalinden kazanamıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu