banner851

banner614

Belediye Araştırma Talebinde Bulunmamış

banner619

Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi tarafından dün basın kuruluşlarına gönderilen basın duyurusunda yer alan açıklamaların ve dolayısı ile yapılan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirterek otobüs şoförlerine sahip çıktı.

banner846
Gündem 05.02.2011, 17:22
194
Belediye Araştırma Talebinde Bulunmamış
banner844

Düzce Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün özel halk otobüsleri şoförlerinin vatandaşlara karşı olan kaba ve agresif tutumları ile ilgili Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nın araştırma yapacağı şeklindeki basın duyurusuna Düzce Belediyesi’nden tepki açıklaması geldi. Belediye Başkanlığı konu ile ilgili internet Sitesinden açıklama yaparak biz böyle bir talepte bulunmadık dedi.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel tarafından yapılan açıklamada, belediye denetimli özel halk otobüsleri şoförlerinin söz konusu haberde yer aldığı şekliyle, vatandaşlara yönelik agresif tavırları olmadığı, başta bu konu olmak üzere herhangi bir konuda da Düzce Üniversitesi'nden araştırma yapılmasının istenmediği bildirildi. Üniversite’nin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce tüm basın kuruluşlarına yollanan duyuruda yer alan açıklamalar 4 Şubat 2011 tarihli ulusal ve yerel basının gündeminde, Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüslerinde şoförlerin vatandaşlara yönelik agresif tutum içinde bulunduğu, bunun nedenlerine ilişkin Düzce Belediyesi tarafından Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'ndan araştırma istendiği şeklinde yer aldı. Söz konusu haberlerde DÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli'nin konu üzerinde araştırma yapacağı bildirildi. Düzce Belediye Başkanlığı ise konu üzerinde internet sitesi üzerinden hemen bir açıklama yaparak, üniversitenin basın duyurusunu ve çıkan haberleri yalanladı ve konu hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtti. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel açıklamasında şu görüşlere yer verdi: " Ulusal ve yerel basında yer alan Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüslerinde şoförlerin vatandaşlara karşı agresif tavırlar içinde bulunduğu tamamen yanlış ve asılsızdır. Öncelikle bu konuda yapılmış bir tespit bulunmamaktadır. Kaldı ki, belediye olarak çeşitli kereler hizmetin verimli yapılabilmesi açısından her türlü hizmet başlangıcında olduğu gibi özel halk otobüs şoförlerine eğitim seminerleri verilmiştir. Bu seminerlerden birini de haberde adı geçen Yard. Doç. Dr. Celalettin İçmeli vermiştir. Bunun dışında İl Emniyet Müdürlüğü ilgili daire müdürlüğü tarafından da benzer konuda eğitim seminerleri verilmiştir. Çünkü Düzce Belediyesi olarak hizmetin verimli yürütülmesi esastır. Bu doğrultuda habere konu olan şoförlerin agresif tutum iddialarına yönelik vatandaşlardan belediyeye gelen şikayette bulunmamaktadır. Ayrıca, çeşitli nedenlerle belediyemize intikal eden talep ve öneriler de yerinde ve zamanında işlem görerek çözümlendirilmektedir. Dolayısıyla belediyemize atfedilen Üniversiteden araştırma talebi asılsızdır. Bu haberin kaynağına ilişkin, kınama hakkımızla birlikte belediyemiz tarafından da yasal işlemler yapılacaktır."

Haber; Ü. ÇETİN

Yorumlar (0)