banner851

banner614

BELEDİYE BANKALARDAN 9 MİLYON BORÇ ALIYOR

banner619

Bu akşam tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanan Düzce Belediye Meclisi’nde yaklaşık 9 milyon liralık teminat mektubu karşılığında kamu veya özel bankalardan kredi talebi MHP’li Meclis üyelerince reddedildi. Belediyenin gelirlerinin artırılması gerektiğini savunan MHP’li Meclis Üyesi Eyüp Topçu, “Bir buçuk senemiz kalmış hala kredi kullanıyoruz. Bir sonraki belediye başkanına da bir sürü borç bırakıyoruz” dedi. MHP’li başka bir meclis üyesi olan Ayhan Cicu ise, Belediye Başkanı Dursun Ay’ın, “Kararları, bakanımız, il teşkilat başkanımız ve milletvekillerimiz ile birlikte alacağız” açıklamasının üzerine, “Bizim MHP Grubu olarak hiçbir zaman fikrimiz alınmadı. Buradaki meclis karar alamıyor mu?” diye sitemde bulundu.

banner846
Gündem 27.11.2017, 19:40 29.11.2017, 10:59
2128
banner844

Düzce Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı bu akşam saat 18:00’da Belediye Başkanı Dursun Ay başkanlığında yapıldı. Tek gündem maddeli olarak toplanan mecliste, teminat mektubu karşılığında kamu veya özel bankalardan kredi talebi görüşüldü. Kredi talebi MHP’li Meclis üyelerince reddedildi.
 
“Bir sonraki belediyeye borç bırakmayalım, gelirimizi artıralım”
Başkan Ay’a belediyenin borcunu soran MHP'li Meclis Üyesi Eyüp Topçu, 3 buçuk senedir kredi kullanıldığını belirterek şöyle konuştu:

“Biz 3 buçuk senedir kredi kullanıyoruz. Belediyeni geliri ne gideri ne? Bizim bir buçuk senemiz kalmış hala kredi kullanıyoruz. Bir sonraki belediye başkanına da bir sürü borç bırakıyoruz. Belediyenin gelirlerini artırıp krediye ihtiyaç duymayalım. Birim müdürlerinden gelirleri artırıcı taleplerde bulunun.”

“3-4 ay sonra ekonomik dengelerini yerine oturtmuş olacağız”
Belediyenin gelir ve giderlerini masaya yatırdıklarını kaydeden Başkan Ay, “Tasarrufa yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bir 3-4 ay sonra ekonomik dengelerini yerine oturtmuş olacağız. Çalışmalar için kredi talep ediyoruz ama bundan sonra sistem kendi kendine işleyecek.”

“Bizden önce Camikebir’de 32 daire için ihaleye çıkılmıştı. Orada hiçbir daire satamadık. Oradan 10 milyon para gelecekti. Onların satışı uzun süreceği için ve mağduriyet yaşanmaması için kredi talebinde bulunuyoruz.” dedi.

“Bizim MHP Grubu olarak hiçbir fikrimiz alınmadı
MHP’li Meclis Üyesi Ayhan Cicu, MHP Grubu olarak fikirlerinin alınmadığın ı belirterek şöyle konuştu:

“Bugün yaptığınız açıklama bizi çok üzdü. Bundan sonraki kararları, bakanımız, teşkilat başkanı ve milletvekilleri ile alacağınızı söylediniz. Buradaki meclis karar alamıyor mu? Bu beni son derece üzmüştür. Para lazım olunca yetkiyi biz vereceğiz, para alınırken bir karar alamayacak mıyız başkanım? Bugüne kadar bizim MHP Grubu olarak hiçbir fikrimiz alınmadı. İstanbul Caddesi kapandı, bize sorulmadı, başka konular oldu, fikrimiz alınmadı.”

Öte yandan plan bütçe komisyonunca görüşülmeden meclise gelen 8 milyon 900 bin TL’lik teminat mektubu karşılığında kamu veya özel bankalardan kredi talebi, meclisçe görüşülmesinin ardından oy çokluğuyla kabul edildi.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (26)
Watsndaş 4 yıl önce
İncik boncuk işlere ,tramvay fantazisine , saat kulelerine ,heykellere milyonlarca para harcanıp sonrada kredi çekiliyor.Bu paralar Düzce halkının cebinden cıkıyor yazıktır günahtır..
Eski AKP li 4 yıl önce
size bir daha oy verirsem elim kırılsın. ne belediye ne de genel seçim. sizin miladınız doldu...
SELMAN 4 yıl önce
E o kadar israf olursa yeni hizmet araçları kimin gezdiği belli değil havadan maaşlar resmî kurummu çiftlikmi belli değil
EÖOA 4 yıl önce
200 000 binliralık daireyi 380000 bine satmaya kalkarsan tabiki satamazsın vede parkı 200 000 bine kiraya verdiler sen ipdal ettin 3 ayda 600 000 zarar sonra bankadan 9 milyon borc faia yüzde25 alacanı alma belediye olarak sonra borclan
İnce Çizgi 4 yıl önce
İsraf, saçıp savurmak, tasarruf ölçülü harcamaktır.
Cenabı Allah: Yiyiniz içiniz israf etmeyiniz. Çünkü Allah israf edenleri sevmez”(Araf:31)buyuruyor. -İsraf edenler şeytanın dostlarıdır” diyor.(İsra:27)
işiniz 3. seçeneği bulmak 4 yıl önce
Belediye iştirak ve ticari kazanımlar yerine gelir arttırma olayını zam yapmayla bulursa yanlış olur, bi sonraki yöetime de borç bırakmak olmaz. işte burda başlıyo işiniz. bende gelir borçla zamla yönetirim. orada 3. seçeneği bulun
BORÇ İLE BORÇ ÖDENİR Mİ 4 yıl önce
BİR SÜRÜ VERGİ VE GELİRLERİ OLAN BİR BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA BORÇU BORÇ ALARAK ÖDEMEK DÜŞÜNCESİNDE BELEDİYE BİR İNŞAAT ŞİRKETİ KURAMAZMI BİNA EV KONUT DÜKKAN YAPAMAZ MI BUYRUN EFENDİM
kazım 4 yıl önce
katırcıoğlu olsaydı bu meclis toplanamazdı bunun için.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı az bulutlu