banner851

banner614

BELEDİYE BİNASINDA SIKI ÖNLEM

banner619

Koronavirüse karşı il genelinde temizlik seferberliği başlatan Düzce Belediyesi, hizmet binalarında da ateş ölçer ve el dezenfektanı ile önlem aldı. Diğer taraftan toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmamaya başlandığı bildirildi. Bu kapsamda maskesi olmayan yolculara araçlara binerken maske verildiği aktarıldı.

banner846
Gündem 16.04.2020, 19:00
1615
BELEDİYE BİNASINDA SIKI ÖNLEM
banner844

Düzce Belediyesi tüm dünyayı tehdit eden koronavirüse karşı etkin önlemler almaya devam ediyor. Hizmet birimlerinden, toplu taşıma araçlarına ve duraklara kadar bir çok noktada dezenfekte çalışması yapan Düzce Belediyesi, hizmet binalarında da ateş ölçer ve el dezenfektanı ile önlem aldı. Bu kapsamda hizmet binasına gelen vatandaşların ve personelin önce elektronik ateş ölçerle vücut sıcaklığı kontrol ediliyor, ardından da el dezenfektanı ile hijyeni sağlanıyor. Vücut sıcaklığının ölçümünde, normal değerin üzerinde bir durum var ise vatandaşlar en yakın sağlık kuruluşlarına başvurmaları konusunda uyarılıyor.

Ulaşım araçlarında maske zorunluluğu

“Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıha Kurulu” üç gün önce toplantı gerçekleştirerek ulaşım alanında uygulanacak yeni kararlar almıştı.  Buna göre, koronavirüs riskinin ve hastalığın yayılımının engellenmesi amacıyla, toplu taşıma araçlarında yolcuların, sürücüler ve diğer çalışanların maske kullanılmasının zorunlu tutulmasına ve maske kullanmayanların toplu taşıma araçlarına alınmamasına, maskesiz olduğu tespit edilen sürücü ve yolculara ayrı ayrı ceza uygulanmasına karar verilmişti. Bu karar doğrultusunda Düzce Belediyesi, artık toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmadığını bildirdi. Vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla maskesi olmayan yolculara araçlara binerken maske verilerek takmaları sağlandığı açıklandı.

Yorumlar (4)
Kerim 1 yıl önce
DevletimizdenAllah razı olsun
hamza 1 yıl önce
Maskeeee yokkk massskeeeeee
Beledıye 1 yıl önce
Şöförlerinize test yaptırdınızmı
alaattin 1 yıl önce
merak ediyorum bu olağan üstü kurultay da hiç dışarı çıkan insan varmı. sokaklarda gezen çöpleri kurcalayan ekmek parası diyip mikrobu her tarafa taşıyan pilastik karton toplayanları görmüyorlarmı
28°
açık